Wydarzenia

Jubileuszowy X Zwrotnik Raka.
PSYCHE SOMA POLIS

UWAGA! W zgłoszeniu prosimy wskazać nr warsztatu/ów oraz uiścić określoną kwotę.

Warsztat nr :

1. Wprowadzenie do choreoterapii. Prowadzenie: Maria Skommer (bezpłatny)
2. Mindfulness i Compassion. Prowadzenie: Julia Wahl (płatny)
3. Praca z ciałem i oddechem. Prowadzenie: Alicja Heyda (płatny)
4. Cancer Coaching. Prowadzenie: Anna Borzeszkowska (płatny)
5. Mindfulness. Prowadzenie: Joanna Nogaj (płatny)

Wpłat prosimy dokonywać na:

 

Numer konta: 72 1750 0012 0000 0000 2102 4333
Raiffeisen Bank Polska S.A.
Tytułem "Imię i nazwisko i nr wybranego/wybranych warszatatów "
Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS
ul. Wierzbięcice 18/5
61-658 Poznań
Kwota:
*W zależności od liczby osób i warsztatów

 

Spotkanie wokół książki "Rak po polsku" z udziałem autorów Justyny Pronobis - Szczylik i prof. dr hab. n. med. Cezarego SzczylikA w Centrum Kultury Zamek jest otwarte dla szerokiej publiczności. Nie pobieramy opłat.

Prowadzenie: Joanna Zapała.

ZAPRASZAMY !

Szczegółowe informacje:

www.psychesomapolis.org/zr

www.facebook.com/ZwrotnikRaka

 

Zapisy TUTAJ
Jestem OK taki jaki jestem

 

„Jestem OK taki jaki jestem” –

jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości

 

02.10.2015 piątek godz. 18:00 – 20:15

 

Seminarium inspirujące na licencji Familylab

Coraz więcej mówi się o tym, że poczucie własnej wartości jest fundamentem dobrego rozwoju i zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych. Zapraszamy na zajęcia, które są wprowadzeniem do zagadnienia poczucia własnej wartości i pewności siebie u dzieci
od 0 do 13 lat. Warsztat dedykowany jest dla rodziców stawiających sobie pytania
o to, jak rodzi się poczucie własnej wartości u dzieci i jak można wspierać jego wzrost

oraz jak wpływa na dziecko poczucie własnej wartości rodziców.

 

Prowadząca:
Anna Mazek

Psycholog, psychoterapeuta, trener komunikacji opartej na empatii, certyfikowany trener Familylab. Mama w nieustannym procesie rozwoju. Pracuje z dorosłymi promując idee komunikacji bez przemocy (NVC) w życiu osobistym, rodzinnym i w biznesie. Jest częścią zespołu terapeutów w Centrum Psychoterapii Integralnej i współtworzy FLOW Pracownię Relacji.

 

Familylab Polska

• Międzynarodowa organizacja założona przez duńskiego pedagoga Jespera Juula
• Propaguje rodzicielstwo oparte na dobrej relacji, w duchu 4 głównych wartości: autentyczności, równej godności, integralności i odpowiedzialności osobistej
• Zrzesza grupę profesjonalistów pracujących z rodzinami i wychowawcami, którzy

wyznają podobne, oparte na poszanowaniu godności ludzkiej, wartości i chcą w ten

sposób współtworzyć lepsze społeczeństwo
www.family-lab.pl


Koszt uczestnictwa:
60zł

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie i mailowo.
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.
Prosimy o przesłanie dowodu wpłaty na nasz adres e-mail.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "Jestem OK"

Warsztat odbywać się będzie w godzinach pt. 18:00 20:15
Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl 
tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl
 
Wywiad z Joanną Zapałą dotyczący psychoonkologii z Gazety Wyborczej

 

Zaprzeczanie jest jak szyba, która chroni chorego przed zagrożeniem. Dlatego chorzy mówią: "To nie są moje wyniki. Ktoś się pomylił" - mówi psychoonkolog Joanna Zapała*

 

- Po zakończeniu leczenia szpitalnego pacjenci często nagle zauważają, że wszyscy przestali się nimi zajmować, i czują się jakby zostali wyrzuceni poza system opieki zdrowotnej. Najpierw musieli przystosować się do warunków szpitalnych i bycia zależnym od innych, teraz z dnia na dzień muszą stać się niezależni. A przecież nie chodzili przez długi czas do pracy, częstokroć zostali okaleczeni, stracili włosy, trudno im wrócić do zwykłych zajęć i włączyć się w nurt życia.

 

Cały artykuł do pobrania na stronie Gazety Wyborczej
Spotkanie z Księdzem Janem Kaczkowskim

 

„Dialogi na ścieżce życia” - z księdzem Janem Kaczkowskim rozmawia Joanna Zapała

Ksiądz Jan Kaczkowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów w Polsce. Mimo ciężkiej choroby, każdego dnia pomaga innym, niosąc nadzieję i uśmiech. Jako założyciel puckiego hospicjum, uczy ludzi rozmawiać o śmierci i godnie się na nią przygotować. Niedawno wydał książkę wraz z Piotrem Żyłką „Życie na pełnej petardzie. Wiara, polędwica, miłość”, która jest wywiadem rzeką z księdzem. Poruszająca do głębi książka jest trzeźwym spojrzeniem na świat, ale i pełnym nadziei przewodnikiem dla tych, którzy muszą się zmierzyć ze śmiercią.

Spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim będzie rozmową o życiu i człowieczeństwie, otwartości na cud i dobrym przeżyciu śmierci, a poprowadzi ją Joanna Zapała, psychoterapeutka, specjalizująca się w psychoonkologii. Ksiądz Kaczkowski opowie o pracy na rzecz hospicjum i problemach, które napotyka podczas pomagania swoim pacjentom, a także o tym, jak poradzić sobie z informacją o ciężkiej chorobie, odnaleźć nadzieję i mimo wszystko starać się żyć pełnią życia.

O uczestnikach rozmowy

Jan Adam Kaczkowski – doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum, człowiek który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu. Teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą – glejakiem mózgu. Z właściwym sobie poczuciem humoru opowiada o tej walce w książce "Szału nie ma, jest rak".
W BoskiejTV ksiądz Jan mówi o... życiu - jego smakach, radości i sensie... O księdzu Janie Kaczkowskim zrobiło się głośno, bo stanął w obronie atakowanego szefa WOŚP Jerzego Owsiaka. Właśnie wyszła jego najnowsza książka "Życie na pełnej petardzie".

Joanna Zapała – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeutka, psychoonkolog i superwizor psychoonkologii. Jest dyrektorem Centrum Psychoterapii Integralnej i Prezesem Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS w Poznaniu oraz kierownikiem studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS.
Zapraszamy na warsztat z Joanną Zapałą na SWPS

„Psycho – soma – tyka: temat, który wszystkich nas dotyka!”

Jak radzisz sobie z codziennym stresem? Czy przypominasz sobie palpitacje serca, bóle brzucha i zawroty głowy podczas sesji egzaminacyjnej? Co zrobić, by nie żyć w chronicznym napięciu i nie cierpieć z powodu bólu barków czy kręgosłupa? Jak nie dopuścić do rozwoju schorzeń psychosomatycznych lub poprawić jakość swojego życia, gdy chorujesz przewlekle? Zapraszamy na warsztat podczas, którego poznasz zależności psychosomatyczne oraz dowiesz się w jaki sposób wspierać swoje zdrowia i wzmacniać długowieczność.

O prelegentce

Joanna Zapała – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeutka, psychoonkolog i superwizor psychoonkologii. Jest dyrektorem Centrum Psychoterapii Integralnej i Prezesem Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS w Poznaniu oraz kierownikiem studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS.

Termin

16 czerwca, godz. 17.00-18.30
Uniwersytet SWPS Poznań
ul. Kutrzeby 10

 

wszystkie informacje TUTAJ

 
.