Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie z Ks. Janem Kaczkowskim wokół książki "Życie na pełnej petardzie". Prowadzenie Joanna Zapała/

Centrum Kultury ZAMEK i STOWARZYSZENIE PSYCHE SOMA POLIS zapraszają na spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim wokół książki „ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE czyli wiara, polędwica i miłość” (autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki).

 

Prowadzenie: Joanna Zapała

 

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!).

 

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

 

Kupując książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego

 

Więcej informacji TUTAJ
NEWSWEEK PSYCHOLOGIA

W poniedziałek (18 maja 2015 roku) ukazał się pierwszy numer magazynu Newsweek Psychologia. To odpowiedź wydawcy na rosnące zainteresowanie czytelników tematyką z obszaru psychologii i życia społecznego. Motywem przewodnim numeru jest komunikacja w całej swojej różnorodności porozumiewania się.

Swoje teksty zamieścili w nim nasi specjaliści: Joanna Zapała i Anna Mazek.

Zapraszamy do lektury :)
 
Zaproszenie na Spotkanie Nasze Dobre Życie

Nasze Dobre Życie

 

Co to jest dobre życie? Jakie ono jest? Każdy człowiek ma swoje wyobrażenie tego, jak dobre życie powinno wyglądać. Ilu ludzi, tyle światów – i to jest fascynujące. Czy życie jest dobre, kiedy ciepły wiatr rozwiewa włosy podczas przejażdżki sportowym samochodem? Czy wtedy, gdy odczytujemy dobre wyniki badań po remisji raka? Czy raczej, kiedy potrafimy dostrzec liść wirujący na wietrze? A może każdego ranka rozpoczyna się kolejny dobry dzień?

 

Na te i inne pytania bedziemy odpowiadać sobie podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Spotkania Nasze Dobre Życie w Zielonej Górze 16-17.01.2015 r.

 

Wśród innych bardzo ciekawych gości wystąpi na nim szefowa CPI Joanna Zapała, którą następującymi słowy opisali organizatorzy:

"Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog. Założyciel i dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej, Prezes Stowarzyszenia Psyche Soma Polis. Pracuje z osobami, które pragną lepiej zrozumieć siebie lub przechodzą kryzys. Tworzy kampanię społeczną promującą psychoonkologię – „Zwrotnik Raka”. Kobieta aktywna, zdeterminowana i twórcza".

 

Więcej informacji i zapisy na: http://www.naszedobrezycie.pl

 
Wesołych Świąt !
GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA

 

Centrum Psychoterapii Integralnej zaprasza do udziału w:

GRUPIE PSYCHOEDUKACYJNEJ DLA OSÓB DOROSŁYCH CHORUJĄCYCH NA NOWOTWÓR

Termin pierwszego spotkania to już 06.12.2014
W godzinach od 12:15 do 14:15 (sobota)


Grupa psychoedukacyjna to cykl 10-u spotkań. Spotkania będą prowadzone w oparciu 
o PROGRAM SIMONTONA, który pokazuje w jaki sposób być aktywnym uczestnikiem swojego procesu zdrowienia. Podczas spotkań będzie można nauczyć się:


– jak skutecznie radzić sobie z niepożądanymi emocjami
– jak wzbudzać w sobie nadzieję
– jak sprawiać by w życiu każdego uczestnika grupy było więcej radości i poczucia sensu
– jak pracować z niezdrowymi myślami
– jak przy pomocy wyobraźni przekształcać lęk w spokój umysłu
– jak radzić sobie ze stresem
– jak udoskonalić system wsparcia i umiejętności komunikacji


Grupę poprowadzi:

Katarzyna Działa-Pawłowska- psycholog, terapeuta, psychoonkolog, certyfikowany terapeuta Programu Simontona. Od 2003 roku pracuje z osobami chorymi onkologicznie
i ich bliskimi, na co dzień współpracuje ze Stowarzyszeniem PSYCHE SOMA POLIS, jest pracownikiem Kliniki nr 1 w Poznaniu.

 

Koszt uczestnictwa:
300zł (cały cykl - 10 spotkań)
Ograniczona liczba miejsc !

 

Miejsce warsztatów: Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5

 

Zapisy: pod nr tel. 502 99 44 97; 501 08 06 63; 61 820 27 46.
 
.