Wydarzenia

O życiu, nadziei i trudnych chwilach porozmawia Joanna Zapała z Ks. Janem Kaczkowskim

„Dialogi na ścieżce życia” - z księdzem Janem Kaczkowskim rozmawia Joanna Zapała

Ksiądz Jan Kaczkowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów w Polsce. Mimo ciężkiej choroby, każdego dnia pomaga innym, niosąc nadzieję i uśmiech. Jako założyciel puckiego hospicjum, uczy ludzi rozmawiać o śmierci i godnie się na nią przygotować. Niedawno wydał książkę „Życie na pełnej petardzie”, która jest wywiadem rzeką z księdzem. Poruszająca do głębi książka jest trzeźwym spojrzeniem na świat, ale i pełnym nadziei przewodnikiem dla tych, którzy muszą się zmierzyć ze śmiercią.

Spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim będzie rozmową o życiu i człowieczeństwie, otwartości na cud i dobrym przeżyciu śmierci, a poprowadzi ją Joanna Zapała, psychoterapeutka, specjalizująca się w psychoonkologii. Ksiądz Kaczkowski opowie o pracy na rzecz hospicjum i problemach, które napotyka podczas pomagania swoim pacjentom, a także o tym, jak poradzić sobie z informacją o ciężkiej chorobie, odnaleźć nadzieję i mimo wszystko starać się żyć pełnią życia.

O uczestnikach rozmowy

Jan Adam Kaczkowski – doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum, człowiek który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu. Teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą – glejakiem mózgu. Z właściwym sobie poczuciem humoru opowiada o tej walce we właśnie wydanej książce "Szału nie ma, jest rak".
W BoskiejTV ksiądz Jan mówi o... życiu - jego smakach, radości i sensie... O księdzu Janie Kaczkowskim zrobiło się głośno, bo stanął w obronie atakowanego szefa WOŚP Jerzego Owsiaka.

Joanna Zapała – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeutka, psychoonkolog i superwizor psychoonkologii. Jest dyrektorem Centrum Psychoterapii Integralnej i Prezesem Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS w Poznaniu oraz kierownikiem studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS.

Termin

18 czerwca, godz. 17.00-18.30
Uniwersytet SWPS Poznań
ul. Kutrzeby 10

 

Więcej informacji TUTAJ
Zapraszamy na spotkanie z Ks. Janem Kaczkowskim wokół książki "Życie na pełnej petardzie". Prowadzenie Joanna Zapała/

Centrum Kultury ZAMEK i STOWARZYSZENIE PSYCHE SOMA POLIS zapraszają na spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim wokół książki „ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE czyli wiara, polędwica i miłość” (autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki).

 

Prowadzenie: Joanna Zapała

 

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!).

 

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

 

Kupując książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego

 

Więcej informacji TUTAJ
NEWSWEEK PSYCHOLOGIA

W poniedziałek (18 maja 2015 roku) ukazał się pierwszy numer magazynu Newsweek Psychologia. To odpowiedź wydawcy na rosnące zainteresowanie czytelników tematyką z obszaru psychologii i życia społecznego. Motywem przewodnim numeru jest komunikacja w całej swojej różnorodności porozumiewania się.

Swoje teksty zamieścili w nim nasi specjaliści: Joanna Zapała i Anna Mazek.

Zapraszamy do lektury :)
 
Zaproszenie na Spotkanie Nasze Dobre Życie

Nasze Dobre Życie

 

Co to jest dobre życie? Jakie ono jest? Każdy człowiek ma swoje wyobrażenie tego, jak dobre życie powinno wyglądać. Ilu ludzi, tyle światów – i to jest fascynujące. Czy życie jest dobre, kiedy ciepły wiatr rozwiewa włosy podczas przejażdżki sportowym samochodem? Czy wtedy, gdy odczytujemy dobre wyniki badań po remisji raka? Czy raczej, kiedy potrafimy dostrzec liść wirujący na wietrze? A może każdego ranka rozpoczyna się kolejny dobry dzień?

 

Na te i inne pytania bedziemy odpowiadać sobie podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Spotkania Nasze Dobre Życie w Zielonej Górze 16-17.01.2015 r.

 

Wśród innych bardzo ciekawych gości wystąpi na nim szefowa CPI Joanna Zapała, którą następującymi słowy opisali organizatorzy:

"Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog. Założyciel i dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej, Prezes Stowarzyszenia Psyche Soma Polis. Pracuje z osobami, które pragną lepiej zrozumieć siebie lub przechodzą kryzys. Tworzy kampanię społeczną promującą psychoonkologię – „Zwrotnik Raka”. Kobieta aktywna, zdeterminowana i twórcza".

 

Więcej informacji i zapisy na: http://www.naszedobrezycie.pl

 
Wesołych Świąt !
.