Wydarzenia

V EUROPEJSKI KONGRES ERICKSONOWSKI

Serdecznie zapraszamy na V Europejski Kongres Ericksonowski 12 - 15.
czerwca 2014 w Krakowie.

To spotkanie jest zorganizowane na dwudziestolecie istnienia Polskiego Instytutu Ericksonowskiego

Kongres jest wydarzeniem, podczas którego odbędzie się około 50 warsztatów
tematycznych a także wykłady, demonstracje i dyskusje panelowe.
Ponad czterdziestu zagranicznych wykładowców z 11 krajów potwierdziło swój udział.

 

Prawdopodobnie nigdy wcześniej w Polsce nie spotkało się jednocześnie tylu
ekspertów o uznanej międzynarodowej renomie z dziedziny psychoterapii.

 

Będziemy gościć specjalistów z Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii,
Holandii, Indii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Szwecji i USA.

W piatek 13 czerwca warsztat nr 32 pt.: „Praca z zasobami pacjenta onkologicznego” poprowadzi Dyrektor CPI Joanna Zapała. Serdecznie zapraszamy !

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony kongresowej www.congress2014.p-i-e.pl

Zachęcamy do polubienia jej na FB www.facebook.com/VEuropejskiKongresEricksonowski?fref=ts

 

Tutaj ulotka Kongresu do pobrania: 
Wykład Mistrza Medytacji z Tajlandii dr Vimokkhy

Zapraszamy na otwarty wykład dr Vimokkhy.

Jest on opatem klasztoru Wat Pipphalivanaram w Rayongu w Tajlandii, autorem książek o medytacji, mistrzem w tej dziedzinie, a nawet autorem specjalnego programu medytacji dla korporacji.

Podczas spotkania z buddyjskim mnichem Wimokkhą będziemy mieli również okazję zobaczyć film zrealizowany przez Marcina Fabjańskiego i Karolinę Sikorską pt. "Tygrysie serca" o medytacji tajskiej w tradycji leśnej.
No i pewnie Marcin podzieli się z nami swoimi przeżyciami z tej wyprawy

Wykład odbędzie się w poniedziałek 12 maja o godzinie 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

W rozmowie z Mistrzem będą uczestniczyć Marcin Fabjanski, Joanna Zapała oraz zgromadzona publiczność (kolejność przypadkowa ;)

Wstęp Wolny.
Serdecznie Zapraszamy :)

Fotografia w wykonaniu Karoliny Sikorskiej. 
Zapraszamy na studia z Psychoonkologii w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Zajęcia prowadzą doświadczeni onkolodzy, psycholodzy, terapeuci i etycy z wieloletnią praktyką dydaktyczną i rozległym doświadczeniem zawodowym. 

W programie nie zabraknie też nauki zasad postępowania z pacjentem w kontekście etyczno-moralnym, technik zapobiegających wypaleniu zawodowemu wspomagających zarówno własną kondycję psychiczną psychoonkologa, jak i personelu medycznego, wiadomości z zakresu metodologii badań i narzędzi badawczych, elementów prawa medycznego, a także sposobów poszukiwania i przekazywania wiarygodnej wiedzy psychoonkologicznej.

 
WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

 

 

PROWADZENIE MICHAEL RANDOLPH

 

Kolejna, 10 edycja warsztatu odbędzie się w Poznaniu,
w dniach 22 i 23 marca 2014 roku.
 


M. Randolph pracuje jako terapeuta od 1977 roku, jest Anglikiem mieszkającym i praktykującym obecnie we Włoszech. W swojej pracy reprezentuje podejście eklektyczne, integrujące różne szkoły psychoterapii (w tym pracę Reicha, Boadelli i Lowena, którzy opracowali wiele cennych metod pracy z emocjami i uczuciami ukrytymi, a czasami wręcz "zamrożonymi" w ciele).


Randolph opiera się też na teorii relacji z obiektem oraz współczesnym myśleniu analitycznym. Wywiad z Randolphem można przeczytać w miesięczniku "Charaktery" z czerwca 2003 roku.
Podstawowym założeniem pracy z ciałem jest, wg Randolpha, umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej - tej, która jest w każdym z nas - między nami a otaczającym nas ludźmi i światem. Emocjonalne konflikty, napięcia czy traumatyczne doświadczenia blokują ten przepływ, tworząc napięcia mięśni i rodzaj emocjonalnej zbroi, która uniemożliwia wyrażanie, ale też i przyjmowanie różnych emocji i uczuć. Zablokowane i zatrzymane w mięśniach mogą być: nie wyrażony żal, wściekłość, lęk ale także miłość, radość czy zaufanie. Warsztat służy uświadamianiu sobie takich ograniczeń w ciele oraz pracy nad nimi, co umożliwia kontakt ze spontaniczną, żywą częścią nas samych.
 

Koszt warsztatu to 470 PLN.

 

Warsztat jest tłumaczony na język polski.
O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
 

ZAPISY TUTAJ:
Zwrotnik Raka. Epizod VIII.

Szanowni Państwo ,
W imieniu Joanny Zapały i Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS serdecznie zapraszamy na Zwrotnik Raka.

Mamy nadzieję, że z chęcią skorzystacie Państwo z bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez psychologów : Katarzynę Węglorz – Makuch, Joannę Zapałę i Julię E. Wahl.
Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla psychologów, terapeutów, trenerów i tych wszystkich dla których istotne jest zdrowie i dobra jakość życia.

Zapraszamy także o obejrzenia nowej strony Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS www.psychesomapolis.org – znajdziecie tam Państwo szczegóły odnośnie warsztatów i kampanii Zwrotnik Raka.

TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ PROGRAM
.