Wydarzenia

Zapraszamy na studia z Psychoonkologii w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Zajęcia prowadzą doświadczeni onkolodzy, psycholodzy, terapeuci i etycy z wieloletnią praktyką dydaktyczną i rozległym doświadczeniem zawodowym. 

W programie nie zabraknie też nauki zasad postępowania z pacjentem w kontekście etyczno-moralnym, technik zapobiegających wypaleniu zawodowemu wspomagających zarówno własną kondycję psychiczną psychoonkologa, jak i personelu medycznego, wiadomości z zakresu metodologii badań i narzędzi badawczych, elementów prawa medycznego, a także sposobów poszukiwania i przekazywania wiarygodnej wiedzy psychoonkologicznej.

 
WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

 

 

PROWADZENIE MICHAEL RANDOLPH

 

Kolejna, 10 edycja warsztatu odbędzie się w Poznaniu,
w dniach 22 i 23 marca 2014 roku.
 


M. Randolph pracuje jako terapeuta od 1977 roku, jest Anglikiem mieszkającym i praktykującym obecnie we Włoszech. W swojej pracy reprezentuje podejście eklektyczne, integrujące różne szkoły psychoterapii (w tym pracę Reicha, Boadelli i Lowena, którzy opracowali wiele cennych metod pracy z emocjami i uczuciami ukrytymi, a czasami wręcz "zamrożonymi" w ciele).


Randolph opiera się też na teorii relacji z obiektem oraz współczesnym myśleniu analitycznym. Wywiad z Randolphem można przeczytać w miesięczniku "Charaktery" z czerwca 2003 roku.
Podstawowym założeniem pracy z ciałem jest, wg Randolpha, umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej - tej, która jest w każdym z nas - między nami a otaczającym nas ludźmi i światem. Emocjonalne konflikty, napięcia czy traumatyczne doświadczenia blokują ten przepływ, tworząc napięcia mięśni i rodzaj emocjonalnej zbroi, która uniemożliwia wyrażanie, ale też i przyjmowanie różnych emocji i uczuć. Zablokowane i zatrzymane w mięśniach mogą być: nie wyrażony żal, wściekłość, lęk ale także miłość, radość czy zaufanie. Warsztat służy uświadamianiu sobie takich ograniczeń w ciele oraz pracy nad nimi, co umożliwia kontakt ze spontaniczną, żywą częścią nas samych.
 

Koszt warsztatu to 470 PLN.

 

Warsztat jest tłumaczony na język polski.
O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
 

ZAPISY TUTAJ:
Zwrotnik Raka. Epizod VIII.

Szanowni Państwo ,
W imieniu Joanny Zapały i Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS serdecznie zapraszamy na Zwrotnik Raka.

Mamy nadzieję, że z chęcią skorzystacie Państwo z bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez psychologów : Katarzynę Węglorz – Makuch, Joannę Zapałę i Julię E. Wahl.
Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla psychologów, terapeutów, trenerów i tych wszystkich dla których istotne jest zdrowie i dobra jakość życia.

Zapraszamy także o obejrzenia nowej strony Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS www.psychesomapolis.org – znajdziecie tam Państwo szczegóły odnośnie warsztatów i kampanii Zwrotnik Raka.

TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ PROGRAM
I Wielkopolskie Forum Zdrowia Psychicznego

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu o zdrowiu.

 

Celem wydarzenia jest promocja wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego profilaktyki oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Ideą I Wielkopolskiego Forum Zdrowia Psychicznego jest zwiększenie społecznej świadomości na temat istoty pomiędzy sferą psychiczną człowieka (psyche) a jego ciałem (soma).

 

11 października – ul. Kutrzeby 10 , Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

 

Spotkanie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych zdrowiem, psychologów, terapeutów i studentów poznańskich uczelni.

Zapraszam do zapoznania się z programem w załączniku. Tego dnia ciekawe wystąpienia i dyskusja z wybitnymi specjaliści z Wielkopolski.

POBIERZ PROGRAM TUTAJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

 

Zapraszamy do dyskusji o zdrowiu!


Pozdrawiam serdecznie

Joanna Zapała
Prezes
Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS
SZKOŁA RTZ Edycja XXVII

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:
„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXVII“.

 

Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej i superwizji.

 

Terminy zjazdów: 22-23.03, 26-27.04, 24-25.05.2014 r.

 

Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając mu krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.
RTZ jest to podejście wywodzące się z nurtów poznawczo – behawioralnych, które zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuci pracujący w tym podejściu stosują aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.

„Emocjonalnie zdrowi ludzie są zorientowani na rzeczywistość i zaangażowani w to, by żyć produktywnie, uzyskując maksymalną osobistą i społeczną aprobatę oraz doznając minimalnych , niepożądanych konfliktów emocjonalnych.”
Taką definicję zdrowia psychicznego stworzył Maxie C. Maultsby Jr. amerykański lekarz – psychiatra twórca Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ (Rational Behavior Therapy RBT).

Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.


W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:

Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ

Zdrowa semantyka

Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)


Zjazd II : 
Neurofizjologia emocji i psychosomatyczna teoria uczenia się

Znaczenie oporu w terapii

Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna

Motywacja i stadia zmiany

Zastosowanie RTZ w terapii grupowej

Zjazd III :

Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:

Lęk

Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy

Poważna choroba somatyczna

Zespół wypalenia zawodowegoProwadzący:

Joanna Zapała - psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta i superwizor Programu Simontona. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą.Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło oczekiwany cel".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".
O prowadzących:
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".

Koszt uczestnictwa:

980 zł całość

możliwość płacenia w ratach po 380 zł


Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXVII"


Szkolenie odbywać się będzie w godzinach so 11.00 - 18.00 nd 9.00 - 15.00


Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl
tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl

"RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych"

ZAPISY TUTAJ:
 
.