Wydarzenia

Wykład Mistrza Medytacji z Tajlandii dr Vimokkhy

Zapraszamy na otwarty wykład dr Vimokkhy.

Jest on opatem klasztoru Wat Pipphalivanaram w Rayongu w Tajlandii, autorem książek o medytacji, mistrzem w tej dziedzinie, a nawet autorem specjalnego programu medytacji dla korporacji.

Podczas spotkania z buddyjskim mnichem Wimokkhą będziemy mieli również okazję zobaczyć film zrealizowany przez Marcina Fabjańskiego i Karolinę Sikorską pt. "Tygrysie serca" o medytacji tajskiej w tradycji leśnej.
No i pewnie Marcin podzieli się z nami swoimi przeżyciami z tej wyprawy

Wykład odbędzie się w poniedziałek 12 maja o godzinie 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

W rozmowie z Mistrzem będą uczestniczyć Marcin Fabjanski, Joanna Zapała oraz zgromadzona publiczność (kolejność przypadkowa ;)

Wstęp Wolny.
Serdecznie Zapraszamy :)

Fotografia w wykonaniu Karoliny Sikorskiej. 
Zapraszamy na studia z Psychoonkologii w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Zajęcia prowadzą doświadczeni onkolodzy, psycholodzy, terapeuci i etycy z wieloletnią praktyką dydaktyczną i rozległym doświadczeniem zawodowym. 

W programie nie zabraknie też nauki zasad postępowania z pacjentem w kontekście etyczno-moralnym, technik zapobiegających wypaleniu zawodowemu wspomagających zarówno własną kondycję psychiczną psychoonkologa, jak i personelu medycznego, wiadomości z zakresu metodologii badań i narzędzi badawczych, elementów prawa medycznego, a także sposobów poszukiwania i przekazywania wiarygodnej wiedzy psychoonkologicznej.

 
WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

 

 

PROWADZENIE MICHAEL RANDOLPH

 

Kolejna, 10 edycja warsztatu odbędzie się w Poznaniu,
w dniach 22 i 23 marca 2014 roku.
 


M. Randolph pracuje jako terapeuta od 1977 roku, jest Anglikiem mieszkającym i praktykującym obecnie we Włoszech. W swojej pracy reprezentuje podejście eklektyczne, integrujące różne szkoły psychoterapii (w tym pracę Reicha, Boadelli i Lowena, którzy opracowali wiele cennych metod pracy z emocjami i uczuciami ukrytymi, a czasami wręcz "zamrożonymi" w ciele).


Randolph opiera się też na teorii relacji z obiektem oraz współczesnym myśleniu analitycznym. Wywiad z Randolphem można przeczytać w miesięczniku "Charaktery" z czerwca 2003 roku.
Podstawowym założeniem pracy z ciałem jest, wg Randolpha, umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej - tej, która jest w każdym z nas - między nami a otaczającym nas ludźmi i światem. Emocjonalne konflikty, napięcia czy traumatyczne doświadczenia blokują ten przepływ, tworząc napięcia mięśni i rodzaj emocjonalnej zbroi, która uniemożliwia wyrażanie, ale też i przyjmowanie różnych emocji i uczuć. Zablokowane i zatrzymane w mięśniach mogą być: nie wyrażony żal, wściekłość, lęk ale także miłość, radość czy zaufanie. Warsztat służy uświadamianiu sobie takich ograniczeń w ciele oraz pracy nad nimi, co umożliwia kontakt ze spontaniczną, żywą częścią nas samych.
 

Koszt warsztatu to 470 PLN.

 

Warsztat jest tłumaczony na język polski.
O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
 

ZAPISY TUTAJ:
Zwrotnik Raka. Epizod VIII.

Szanowni Państwo ,
W imieniu Joanny Zapały i Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS serdecznie zapraszamy na Zwrotnik Raka.

Mamy nadzieję, że z chęcią skorzystacie Państwo z bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez psychologów : Katarzynę Węglorz – Makuch, Joannę Zapałę i Julię E. Wahl.
Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla psychologów, terapeutów, trenerów i tych wszystkich dla których istotne jest zdrowie i dobra jakość życia.

Zapraszamy także o obejrzenia nowej strony Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS www.psychesomapolis.org – znajdziecie tam Państwo szczegóły odnośnie warsztatów i kampanii Zwrotnik Raka.

TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ PROGRAM
I Wielkopolskie Forum Zdrowia Psychicznego

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu o zdrowiu.

 

Celem wydarzenia jest promocja wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego profilaktyki oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Ideą I Wielkopolskiego Forum Zdrowia Psychicznego jest zwiększenie społecznej świadomości na temat istoty pomiędzy sferą psychiczną człowieka (psyche) a jego ciałem (soma).

 

11 października – ul. Kutrzeby 10 , Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

 

Spotkanie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych zdrowiem, psychologów, terapeutów i studentów poznańskich uczelni.

Zapraszam do zapoznania się z programem w załączniku. Tego dnia ciekawe wystąpienia i dyskusja z wybitnymi specjaliści z Wielkopolski.

POBIERZ PROGRAM TUTAJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

 

Zapraszamy do dyskusji o zdrowiu!


Pozdrawiam serdecznie

Joanna Zapała
Prezes
Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS
.