Rozwój osobisty przez pisanie - jak pisać sprawnie i z korzyścią dla umysłu i ciała. 25-26 sierpnia 2012 r.

zapisz się cena: 380 zł
są jeszcze wolne miejsca
 

W procesie tworzenia możemy wyszczególnić kilka punktów krytycznych, w których, to jak myślimy o powstającym tekście może wpłynąć w wielkim stopniu na jego jakość i stan naszego umysłu oraz ciała. Na warsztatach uczymy się je rozpoznawać i wykorzystywać, tak by nasze teksty – notatki służbowe, opowiadania, listy, poezje, e-maile do klientów, zapiski na marginesach – były skuteczne, twórcze, a sam proces pisania pozytywnie wpływał na umysł i ciało.
Oto jeden z tych punktów: pierwsze myśli mają ogromną energię, ale często zabija je autocenzura. Dzieje się tak, na przykład wtedy, kiedy mamy konkretne wyobrażenie o tym jaki ma być efekt końcowy. Możemy nauczyć się chronić pierwsze myśli. Krytyczne jest także oddzielenie twórcy od redaktora w sobie w czasie pisania.
Odświeżeniu naszego myślenia na temat tekstu służą rozmaite techniki zmiany perspektywy (nowego spojrzenia) na to co piszemy. Zarówno w czasie zbierania materiału jak i pisania możemy utrzymywać na przykład perspektywę antropologa (bezstronnego, zaciekawionego obserwatora) - także wobec swoich własnych uczuć, które pojawiają się w trakcie pisania. Dzięki temu będziemy mogli używać tych uczuć do pogłębienia pisania.
Współczesne badania naukowe, których prekursorem jest profesor James Pennebaker wykazały, że opisywanie własnych uczuć stopniowo zmniejsza ból fizyczny i wzmacnia układ immunologiczny. Wpływa także na odporność psychiczną. Od czasu tych badań (połowa lat 90. XX w.) pisanie terapeutyczne znalazło wiele zastosowań poza szpitalami, również jako narzędzie samorozwoju i integrowania zespołu.
Pisanie terapeutyczne może stać się podręczną techniką – do stosowania w domu i pracy – która towarzyszy człowiekowi przez całe życie jako źródło wsparcia w sytuacjach stresu i wypalenia, a także jako narzędzie samorozwoju i rozumienia siebie oraz zdarzeń wokół nas.

Termin: sobota - niedziela (25-26 sierpnia 2012) w godzinach:

10.00 – 11.30
15 min. przerwy
11.45 – 13.15
przerwa 1,5 godziny
14.45 – 16.15
15 min. przerwy
16.30 – 18.00
Prowadzenie: Marcin Fabjański - absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, doktor filozofii, felietonista magazynu „Coaching”, autor pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej „Stoicyzm Uliczny”, innych książek, filmów dokumentalnych; dziennikarz nagrodzony między innymi Grand Pressem i nagrodami Independent Press Association w Nowym Jorku.

Koszt: 380 zł
Informacje i zgłoszenia: Centrum Psychoterapii Integralnej,
ul.Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
tel. 61 8202 746, kom. 502 99 44 97
mail: info@cpi.poznan.pl, www.cpi.poznan.pl

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

 Serdecznie zapraszamy! 

.