Archiwum szkoleń

Feminergia na start - czas na zmianę!

nabór zamknięty

 

 

„Feminergia” – powstała z połączenia dwóch słów: „femina” (kobieta) oraz „energia” i
jest zaproszeniem dla kobiet, które są w szczególnym momencie swojego życia osobistego
i/lub zawodowego i chcą wprowadzić zmiany, przyjrzeć się sobie, odkryć swoją życiową
historię i świadomie ją kształtować.
„Feminergia” jest spotkaniem: spotkaniem ze sobą, z własnym wewnętrznym pięknem i
potencjałem, swoją życiową narracją, ale też spotkaniem z innymi kobietami. Jest
doświadczaniem bycia w grupie kobiet, otrzymywania i dawania sobie wsparcia, kobiecej
energii i przyjaźni.
 

Co?

Centrum Psychoterapii Integralnej zaprasza na pilotażowy warsztat otwierający cykl spotkań rozwoju osobistego dla kobiet FEMINERGIA. Jest to jednorazowe otwarte spotkanie, które jednocześnie może być zaproszeniem do cyklu kolejnych 5 spotkań*.


Na warsztacie będzie można zapoznać się z filozofią Feminergii, metodami pracy, a jednocześnie przyjrzeć tematowi zmiany w swoim życiu. Spotkanie ma charakter psychoedukacyjny i rozwojowy, a nie psychoterapeutyczny.


Kiedy?

4 marca, sobota w godz. 10.30 – 15.30

(przewidziana jest przerwa herbacino-kawowa) zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego


Gdzie?

Siedziba Centrum Psychoterapii Integralnej, ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań


Dla kogo?

Dla wszystkich kobiet, które w szczególnym momencie swojego życia osobistego i/lub zawodowego i chcą wprowadzić zmiany, przyjrzeć się sobie, odkryć swoją życiową historię i świadomie ją kształtować.
Liczba osób biorących udział w warsztatach to 6 – 15 osób.


Kto?

Zajęcia poprowadzą coach Eliza Zadłużna oraz psychoterapeutka Natalia Rucińska - Wojtkowiak

 

Eliza Zadłużna: trenerka i coach z trzynastoletnim doświadczeniem pracy z różnorodnymi grupami. Na co dzień prowadzi szkolenia w Polsce i zagranicą z zakresu coachingu, komunikacji, pracy w zespole, kreatywności, edukacji pozaformalnej, zarządzania zmianą, edukacji międzykulturowej oraz wolontariatu międzynarodowego. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowych studiów Trener Grupowy w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Leadership Coaching School we Wrocławiu. Pasjonatka projektów edukacyjnych w Afryce (dwukrotnie realizowała kilkumiesięczne projekty dla kobiet i nauczycieli w Ghanie).

 

Natalia Rucińska-Wojtkowiak: psycholog i psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym, posiada również doświadczenie w pracy z grupami. Pracuje z ludźmi dorosłymi i pomaga im radzić sobie między innymi z obniżonym nastrojem, obniżonym poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach i związkach, lękiem, niepokojem oraz zaburzeniami psychosomatycznymi. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z psychoterapii w Warszawie (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy SWPS). Prywatnie pasjonatka książek i dobrego życia.

 

Inwestycja?

Koszt warsztatu to 225 zł

nr konta: mBank 61114020040000300234442930
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5
61-568 Poznań

Tytułem: Feminergia NA START (imię i nazwisko)

 

Uwaga:
Jeżeli przyjdziesz na warsztat z drugą osobą otrzymasz 5% zniżki
Jeżeli przyjdziesz z dwoma - 10 %
Poinformuj nas kto przyszedł z Twojego polecenia :)
 

Kontakt: W celu zgłoszenia się na warsztat prosimy o kontakt z biurem CPI:

618202746, 502 994 497 lub info@cpi.poznan.pl oraz osobiście,

można również wypełnić formularz zgłoszeniowy :)


Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem koniecznym uczestnictwa w zajęciach jest uiszczenie opłaty do dnia 28 lutego 2017 roku.

 

*kolejne zajęcia będą miały charakter grupy zamkniętej i będą stanowiły spójną całość. Cykl odbędzie się wówczas gdy uzbiera się odpowiednia liczba osób chętnych.

 

Więcej na temat cyklu: TUTAJ

 
Feminergia. Cykl warsztatów dla kobiet.

nabór zamknięty

 

 

 

 

Planowane terminy spotkań:
25.03.2017, 08.04.2017, 06.05.2017, 27.05.2017, 24.06.2017.


Grupa ma charakter zamknięty tzn. niemożliwe będzie dołączenie do niej w trakcie trwania warsztatów lub uczestniczenie tylko w wybranych zajęciach.
Przewidywana liczebność grupy 8-14 osób.

 

Cel ogólny warsztatów to lepsze poznawanie siebie i zrozumienie własnej życiowej opowieści, po to aby móc następnie ją świadomie kształtować i dzięki temu wprowadzać pozytywne zmiany w życiu osobistym i/lub zawodowym. 

 

POSZERZONE INFO JEST TUTAJ :)


Osoby prowadzące:
Natalia Rucińska-Wojtkowiak
: psycholog i psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym, posiada również doświadczenie w pracy z grupami. Pracuje z ludźmi dorosłymi i pomaga im radzić sobie między innymi z obniżonym nastrojem, obniżonym poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach i związkach, lękiem, niepokojem oraz zaburzeniami psychosomatycznymi. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z psychoterapii w Warszawie (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy SWPS). Prywatnie pasjonatka książek i dobrego życia.

Eliza Zadłużna: trenerka i coach z trzynastoletnim doświadczeniem pracy z różnorodnymi grupami. Na co dzień prowadzi szkolenia w Polsce i zagranicą z zakresu coachingu, komunikacji, pracy w zespole, kreatywności, edukacji pozaformalnej, zarządzania zmianą, edukacji międzykulturowej oraz wolontariatu międzynarodowego. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowych studiów Trener Grupowy w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Leadership Coaching School we Wrocławiu. Pasjonatka projektów edukacyjnych w Afryce (dwukrotnie realizowała kilkumiesięczne projekty dla kobiet i nauczycieli w Ghanie).

 

Naszą ofertę kierujemy przedewszystkim do kobiet, które znajdują się w przełomowych momentach swojego życia (np. rozwód, urodzenie dziecka, zmiana pracy, wypalenie zawodowe lub relacyjne), pragnące wprowadzić zmiany w swoim życiu osobistym i/lub zawodowym i poczuć siłę swoejej kobiecości.

 

Płatność:

Całość cyklu 1125 zł, możliwość płatności w 3 ratach

Opłaty prosimy umieszczać na konto:

nr konta: mBank 61114020040000300234442930

Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5
61-568 Poznań
Tytułem: Feminergia (imię i nazwisko uczestnika)

 

Uwaga:

Jeżeli przyjdziesz na warsztat z drugą osobą otrzymasz 5% zniżki

Jeżeli przyjdziesz z dwoma - 10 %

Poinformuj nas kto przyszedł z Twojego polecenia :)

 

 

 Droga do zdrowia i witalności.
Program zintegrowanego leczenia psychoonkologicznego.

nabór zamknięty

 

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS, Centrum Psychoterapii Integralnej oraz Ośrodek Rehabilitacyjno–Wypoczynkowy Wielspin zapraszają na 7-dniowy turnus terapeutyczny przeznaczony dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej oraz ich bliskich.
W turnusie będą brały udział również osoby szkolące się w obszarze psychoonkologii.

 

Termin: 3-9.10.2016 r.
Miejsce: WIELSPIN, ul. Jeziorna 7, Wągrowiec

 

Droga do zdrowia i witalności

Program zintegrowanego leczenia psychoonkologicznego został stworzony na potrzeby turnusu przez superwizora psychoonkologii - Joannę Zapałę z myślą o osobach, które chcą przeżyć chorobę nowotworową, aktywnie uczestnicząc w procesie leczenia oraz dla ich bliskich. Chcemy pomóc w rozważeniu głównych zagadnień związanych z doświadczeniem onkologicznym oraz zachęcić do wprowadzenia w życie wszechstronnego programu zdrowotnego.

Do prowadzenia zajęć zostali zaproszeni doświadczeni specjaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami programu. Zależy nam, aby Państwo nauczyli się pytać, ponieważ zadawanie pytań daje istotną władzę nad lękiem. Państwa działania mogą wiele zmienić jak choćby przekonanie, że robią Państwo wszystko, co można, by przysłużyć się swojemu zdrowiu. Chociaż tworzymy pewną mapę drogi do zdrowia to zdajemy sobie sprawę, że ostatecznie każdy człowiek musi nakreślić ją dla siebie osobiście!

Jesteśmy nastawieni na działanie! Chcemy, aby Państwo potraktowali nasz program jako przewodnik po swoich zasobach zdrowotnych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości życia.

 

Wsród osób prowadzących między innymi:


Prowadząca sesje i szkolenie psychoonkologiczne:

Joanna Zapała - psycholog - specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej (nr 006/2014.2/42), psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog (Cert. PTPO nr 13) i superwizor psychoonkologii (Cert. PTPO nr 2). Założyciel i Dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu. Kierownik Merytoryczny studiów "Psychosomatyka i somatopsychologia" oraz "Podejścia terapeutyczne w psychoonkologii - poziom zaawansowany" na Uniwersytecie SWPS. Prezes Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS.


Prowadzące wykłady i warsztaty:

dr Jolanta Nalewaj-Nowak - ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowia Publicznego - Zarządzania W Opiece Zdrowotnej oraz w Katedrze i Klinice Onkologii, z którego uzyskała tytuł doktora w zakresie biologii medycznej w roku 2006. Ukończyła także Studia Podyplomowe Specjalności Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W 2014 roku otrzymała certyfikat Psychoonkologa. Kierownik merytoryczny studiów Psychodietetyka na USWPS.

Joanna Nogaj - psycholog, Certyfikowany nauczyciel Treningu Redukcji Stresu opartego na Uważności (z ang. Mindfulness Based Stress Reduction,w skrócie MBSR) i medytacji mindfulness. Prowadzi zajęcia grupowe związane z uważnością, redukcją stresu, pracą z emocjami, uważnym jedzeniem oraz warsztaty i szkolenia

Aleksandra Stanek - psycholog, psychoterapeuta, coach , trener rozwoju osobistego
i społecznego. Posiada akredytację International Coach Federation (ICF). Posiada certyfikat trenera biznesu House of Skills. Jest certyfikowanym praktykiem metody Points of You/ The Coaching Game oraz licencjonowanym diagnostą Master Person Analysis ( MPA ). Od 2004 roku pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych i społecznych. Specjalizuje się w tematyce komunikacji, emocji, stresu, work-life balance oraz psychologicznych kosztów pracy ( m.in, wypalenie zawodowe).
 dr Małgorzata Stańczyk - muzykolog i muzykoterapeuta - ukończyła Muzykologię na UAM w Poznaniu, Muzykoterapię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.Prowadzi muzykoterapię indywidualną i grupową z pacjentami w Wielkopolskim Centrum Onkologii.
Pracownik Dydaktyczny Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Certyfikowany psychoonkolog Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Ewa Wieczorkiewicz – mgr fizjoterapii, poznanianka, nieodłącznie związana z Wielkopolską, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wieloletni nauczyciel akademicki, wykładowca fizjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.
Przez wiele lat zajmowała się rehabilitację dzieci w Instytucie Pediatrii Szpitala Klinicznego Nr 5.
W latach 1989-90 wyjechała do Chicago na prywatne zaproszenie i pracowała w zawodzie rehabilitanta.
 

Lekarz onkolog

 

Program turnusu

 • Wprowadzenie zdrowych psychologicznych nawyków dla zdrowia i witalności.
 • Związek pomiędzy myślami a uczuciami w ujęciu poznawczo-behawioralnym.
 • Poprawa jakości życia za pomocą metod i ćwiczeń wyobrażeniowych.
 • Wsparcie i komunikacja – systemowe rozwiązania. Poprawa ekspresji emocjonalnej i skuteczne radzenie sobie z nieprzyjemnymi uczuciami.
 • Radzenie sobie z objawami choroby i leczenia.
 • Narodziny i śmierć - integralne elementy życia. Jak radzić sobie ze stresem potraumatycznym i jak zadbać o potraumatyczny wzrost.
 • Osobiste zasoby i plany w procesie zdrowienia.


W programie również wykłady i warsztaty z lekarzem onkologiem, onkodietetykiem, coachem zdrowia, fizjoterapeutą, muzykoterapeutą, trenerem mindfulness. Dodatkowo poranny rozruch i ćwiczenia sprzyjające zdrowiu i witalności oraz zdrowe posiłki dostosowane do indywidualnej diety.

 

Cena dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej oraz ich bliskich: 1550 zł/od osoby, obejmuje:

- Program terapeutyczny.

- Komplet materiałów dydaktycznych.
- Możliwe indywidualne konsultacje specjalistów.
- Program rehabilitacyjno-wypoczynkowy.
- Nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienką.
- Zdrowe posiłki wegetariańskie, uwzględniające indywidualną dietę.
- Dostęp do WIFI.
- Opiekę animatora kultury i atrakcje rekreacyjne podczas pobytu.
 

Cena dla osób szkolących się w obszarze psychoonkologii: 1550 zł + koszty pobytu (630 zł), obejmuje:

Psychoonkologiczny program szkoleniowy: 42 godz dydaktyczne

Grupową i indywidualną superwizję: 12 godz dydaktycznych

Komplet materiałów dydaktycznych.

Certyfikat ukończenie szkolenia.

W przyszłości możliwość kontynuowania szkolenia na certyfikat Trenera Zintegrowanego Programu Leczenia Psychoonkologicznego.
oraz w kosztach pobytu:

Program rekeacyjno - wypoczynkowy.

Nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienką.

Zdrowe posiłki wegetariańskie, uwzględniające indywidualną dietę.

Dostęp do WIFI.

 

Proponowany plan dnia
7:30 - poranne ćwiczenia
8:30 - śniadanie
9:30 - 12:30 - sesja grupowa z psychoonkologiem
13:00 - obiad
14:00 - 16:00 - rehabilitacja onkologiczna
16:00 - 18:00 - sesje grupowe ze specjalistami
18:00 - kolacja
19:00 - program rehabilitacyjno-wypoczynkowy

Pierwszego dnia zajęcia rozpoczynają się o godzinie 16.00 od grupowej sesji z psychoonkologiem.

Ostatniego dnia zajecia kończą się obiadem o godzinie 13.00.
 

Atrakcje i możliwości spędzania czasu wolnego podczas pobytu:
Basen, kręgle, konie, rowery, jacuzzi, sauna, nauka pływania, aqua-fitness, salon kosmetyczny, nordic walking, rejs statkiem po jeziorze, spacery promenadą wokół jeziora, las, strefa ciszy, zorganizowanie grilla lub/i ogniska, wieczorki z tańcami, wycieczki krajoznawcze, przejażdżki bryczkami, darmowe Muzeum Regionalne (w niedziele).

 

Zgłoszenia:

Osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej oraz ich bliscy:
Stowaszyszenie PSYCHE SOMA POLIS 


Osoby szkolące się w obszarze psychoonkologii:

Centrum Psychoterapii Integralnej 


Z ważnych przyczyn organizator zatrzega sobie prawo do zmiany programu.  
Rejs rozwojowy z Wojciechem Eichelbergerem

nabór zamknięty

 

 

Żyj mocno i uważnie.

Rejs 17-24 września 2016r. ZATOKA SAROŃSKA (GRECJA)
7-dniowy warsztat rozwoju osobistego na pełnomorskim jachcie.

 

Odkryj swoją wewnętrzną siłę, odporność, radość i pełnię życia.
Zaangażuj i uwolnij swój umysł, ciało, emocje i ducha. 
Na żeglującym jachcie, w uroczych dzikich zatokach, w malowniczych portach i miasteczkach. 
Wspierać Cię będzie grupa interesujących, poszukujących ludzi, ruch, taniec i muzyka.

 

Co będziemy robić?

 • Będziemy budować poczucie oparcia w sobie poprzez: ugruntowanie, urealnianie, świadomość ciała (mocne „stanie na własnych nogach”, odblokowanie stóp, kolan i bioder, prawidłową postawę ciała, wzmacnianie kręgosłupa).
 • Będziemy budować świadomość oddechową i poprawiać zasilanie oddechowe w sytuacjach przeciążenia, zagrożenia i walki.
 • Będziemy poznawać i obserwować siebie, myśleć nad swoimi celami i pragnieniami.
 • Ukształtujemy zdrowe myśli, przekonania i postawy – zwiększymy świadomoći ich wpływu na emocje i zdrowie.
 • Rozwiniemy kompetencje psychologiczne w celu lepszego radzenie sobie z życiowym stresem.
 • Nauczymy się wykorzystywać własny “Emocjonalny GPS”, by na co dzień doświadczać radości, poczucia sensu i spełnienia.
 • Będziemy pracować nad urealnianiem się i uczyć koncentracji (bycia w żywym i mocnym kontakcie z tym, co dzieje się tu i teraz).

 

Jak będziemy robić?
Program warsztatu będzie realizowany podczas postojów w formie grupowych zajęć wieczornych
i porannych oraz częściowo także w trakcie żeglugi w wymiarze do 4-6 godzin dziennie.

 

PROWADZĄCY
Wojciech Eichelberger
- psycholog, psychoterapeuta i trener.
W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. 
Joanna Zapała – psycholog, psychoterapeuta i trener.
Jest nauczycielem Rational Behavior Therapy (RBT) – od lat uczy jak pracować z przekonaniami, by osiągać zdrowe życiowe cele. Z zapałem wprowadza idee integralnego rozwoju w prowadzone przez nią projekty szkoleniowe, pozarządowe i biznesowe.

 

TERMIN
Rozpoczęcie:   
Grecja – Ateny   17.09.2016r.    godz. 17.00

Zakończenie:   
Grecja – Ateny   24.09.2016r.    godz. 09.00
 
TRASA REJSU    Ateny – Ateny – rejs tygodniowy
1 dzień – 17 września zaokrętowanie w Atenach
2 dzień – Ateny - Perdika
3 dzień - Perdika - Hydra
4 dzień - Hydra - Ermioni
5 dzień - Ermioni - Vathi
6 dzień - Vathin - Epidavros
7 dzień - Epidavros - Ateny
8 dzień - wyokrętowanie w Atenach

Trasa rejsu może ulec zmianie na skutek decyzji organizatora wynikających np. z warunków
pogodowych.

JACHTY
Komfortowe 2 jachty Cyclades 50.5 :
- Długość 15,62 m
- Powierzchnia żagli 110 m2
- Liczba kabin 5+1,
- Liczba koi 10
- Toalety 3         
CENA
990 Euro/osoba
Zawiera: program warsztatu, czarter jachtów, opłaty portowe, paliwo, koszt wynajęcia sterników,
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
Nie zawiera: kosztów transportu do i z Aten, wyżywienia (pokrywane ze wspólnej kasy
jachtowej, załoga zapewnia wyżywienie sternikom)

NOCLEGI
Na jachtach typu Cyclades 50.5  w dwuosobowych kabinach.

WYŻYWIENIE
Śniadania i lunch – przygotowywane przez załogi. Obiadokolacje w tawernach.
Koszty wyżywienia nie są zawarte w cenie rejsu. 
DOJAZD
We własnym zakresie.

ZASADY REZERWACJI
Prosimy o kontakt - wyślemy Państwu umowę, którą należy odesłać w ciągu 3 dni oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny.
Drugą ratę należy wpłacić do dnia 1 sierpnia 2016r.
 
INFORMACJE i ZGŁOSZENIA
CPI Training
ul. Wierzbięcice 18/5
61-568 Poznań
e-mail: info@cpi.poznan.pl
tel. 61 820 27 46, 502 994 497


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM REJSU:
1 dzień - 17 września – zaokrętowanie w Atenach
W zależności od sposobu i terminu dotarcia poszczególnych osób do Aten spotykamy się na lotnisku lub w porcie. Zaookrętowanie i czas wolny wieczorem na zwiedzanie miasta lub zakupy.
2 dzień – 18 września - Ateny - Perdika
Po śniadaniu na jachcie wypływamy w kierunku Perdiki. Perdika to śliczna mała tradycyjna wioska rybacka 9km na południe od miasta Aegina. Zbudowana na wzgórzu skąd rozciąga się wspaniały widok na zatokę i pobliską wysepkę Moni.
3 dzień – 19 września - Perdika - Hydra
Hydra to przepięknie położony porcik rybacki. W zatoczce otoczonej wzgórzami znajdziemy wymarzone miejsce na postój. Warto przypłynąć wczesnym popołudniem, aby spędzić tu jak najwięcej czasu. Jedyna wyspa grecka, na której jedynym dopuszczonym środkiem transportu są osiołki. W okolicach portu można znaleźć wiele uroczych restauracji, kawiarni i sklepów.
4 dzień – 20 września - Hydra - Ermioni
Ermioni to malownicza i spokojna miejscowość nad zatoką z piaszczystą plażą.
5 dzień – 21 września - Ermioni - Vathi
Vathi na półwyspie Methana to malutki porcik rybacki z tylko dwiema restauracyjkami. Bardzo klimatyczne miejsce.
6 dzień - 22 września - Vathin -Epidavros
Miejscowość znana głównie z antycznego teatru na 14000 widzów uchodzącego za najlepiej zachowany obiekt tego typu w Grecji. Do teatru można dotrzeć np. taksówką (ok. 30 minut jazdy).
7 dzień – 23 września - Epidavros - Ateny
W połowie dnia przybijamy do portu w Arenach. Czas wolny na zwiedzanie lub/i zakupy.
8 dzień – 24 września - wyokrętowanie w Atenach
 
 
SZKOŁA RTZ Edycja XXXII

nabór zamknięty

 

 

 

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:

 

„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXXII“
Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej i superwizji.
Terminy zjazdów: 12-13.11, 26-27.11 10-11.12.2016 r. - Poznań

 

 

 

 

RATIONAL BEHAVIOR THERAPY wywodzi się z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej, a opiera się na zweryfikowanych naukowo teoriach uczenia się oraz neurofizjologii.

Swoją metodę, jej twórca M.C.Maultsby, traktował przede wszystkim jako terapię krótkoterminową, łatwą do samodzielnego stosowania, niedrogą i skierowaną do szerokiej grupy odbiorców. RTZ jako zintegrowany system psychoterapii zajmuje się wszystkimi rodzajami ludzkich problemów na poziomie poznawczym, emocjonalnym, behawioralnym i egzystencjonalnym.

Kurs adresowany jest do psychologów, psychoterapeutów, coachów, lekarzy, a także do wszystkich, którzy chcą nauczyć się nowych umiejętności samodoskonalenia i pracy nad sobą.

Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.
W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.
Osoby prowadzące szkolenie będą również prezentować pracę z wykorzystaniem metody na żywo.

 

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:

 

Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ
Zdrowa semantyka
Etapy zmiany.
Psychosomatyczna teoria uczenia się.
Znaczenie oporu w terapii.
Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)


Zjazd II :
Neurofizjologia emocji.
Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna
Motywacja.
Zastosowanie RTZ w terapii grupowej


Zjazd III :
Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:
Lęk
Radzenie sobie ze złością.
Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy
Poważna choroba somatyczna
Stany depresyjne i zespół wypalenia zawodowego

 

Prowadzący:
Joanna Zapała - specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie SWPS oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.


Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą.


Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:
"Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę".
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwanial".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".
"Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach".
„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”


O prowadzących:
"Inspirujący i zaangażowani trenerzy".
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".

 

Koszt uczestnictwa:
980 zł całość
możliwość płacenia w 3 ratach po 380 zł
Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.


Opłaty prosimy wnosić na konto:
Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61114020040000300234442930
Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXXII"

 

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: soboty 11:00 - 18:00, niedziele 9:00 - 15:00
 

Miejsce szkolenia: Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań

 

Służymy pomocą telefonicznie kom. 502 99 44 97 lub mejlowo: info@cpi.poznan.pl
RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych.

Zapraszamy!

 
SZKOŁA RTZ Edycja XXXI

nabór zamknięty

 

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:
„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXXI“.
Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej
i superwizji.
Terminy zjazdów: 23-24.04, 21-22.05, 18-19.06.2016 r.

 

Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając mu krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.
RTZ jest to podejście wywodzące się z nurtów poznawczo – behawioralnych, które zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuci pracujący w tym podejściu stosują aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.

 

„Emocjonalnie zdrowi ludzie są zorientowani na rzeczywistość i zaangażowani w to, by żyć produktywnie, uzyskując maksymalną osobistą i społeczną aprobatę oraz doznając minimalnych , niepożądanych konfliktów emocjonalnych.”

Taką definicję zdrowia psychicznego stworzył Maxie C. Maultsby Jr.

Amerykański lekarz – psychiatra twórca Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ (Rational Behavior Therapy RBT).


Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.

W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:


 

Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ

Zdrowa semantyka

Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)

Zjazd II :
Neurofizjologia emocji i psychosomatyczna teoria uczenia się

Znaczenie oporu w terapii

Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna

Motywacja i stadia zmiany

Zastosowanie RTZ w terapii grupowej

Zjazd III :
Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:

Lęk

Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy

Poważna choroba somatyczna

Zespół wypalenia zawodowego 

Prowadzący:

Joanna Zapała - psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta i superwizor Programu Simontona. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą. 

Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:
"Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę".
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwanial".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".
"Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach".
„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”
O prowadzących:
"Inspirujący i zaangażowani trenerzy".
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".

 

Koszt uczestnictwa:

980 zł całość

możliwość płacenia w 3 ratach po 380 zł 

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61114020040000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXXI"

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach soboty 11:00 - 18:00 niedziele 9:00 - 15:00


Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl
 tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl

 

"RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych" 
Jubileuszowy X Zwrotnik Raka.
Wybór Warsztatów.

nabór zamknięty

UWAGA! W zgłoszeniu prosimy wskazać nr warsztatu/ów oraz uiścić określoną kwotę.

Warsztat nr :

1. Wprowadzenie do choreoterapii. Prowadzenie: Maria Skommer (bezpłatny)
2. Mindfulness i Compassion. Prowadzenie: Julia Wahl (płatny)
3. Praca z ciałem i oddechem. Prowadzenie: Alicja Heyda (płatny)
4. Cancer Coaching. Prowadzenie: Anna Borzeszkowska (płatny)
5. Mindfulness. Prowadzenie: Joanna Nogaj (płatny)

Wpłat prosimy dokonywać na:

 

Numer konta: 72 1750 0012 0000 0000 2102 4333
Raiffeisen Bank Polska S.A.
Tytułem "Imię i nazwisko i nr wybranego/wybranych warszatatów "
Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS
ul. Wierzbięcice 18/5
61-658 Poznań
Kwota:
*W zależności od liczby osób i warsztatów

 

Spotkanie wokół książki "Rak po polsku" z udziałem autorów Justyny Pronobis - Szczylik i prof. dr hab. n. med. Cezarego SzczylikA w Centrum Kultury Zamek jest otwarte dla szerokiej publiczności. Nie pobieramy opłat.

Prowadzenie: Joanna Zapała.

 

ZAPRASZAMY!

 

Szczegółowe informacje:

www.psychesomapolis.org/zr

www.facebook.com/ZwrotnikRaka

 

 
SZKOŁA RTZ Edycja XXIX

nabór zamknięty

 

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:
„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXIX“.
Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej
i superwizji.

Terminy zjazdów: 28-29.03, 25-26.04, 06-07.06.2015 r.

 

Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając mu krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.
RTZ jest to podejście wywodzące się z nurtów poznawczo – behawioralnych, które zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuci pracujący w tym podejściu stosują aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.

 

„Emocjonalnie zdrowi ludzie są zorientowani na rzeczywistość i zaangażowani w to, by żyć produktywnie, uzyskując maksymalną osobistą i społeczną aprobatę oraz doznając minimalnych , niepożądanych konfliktów emocjonalnych.”
Taką definicję zdrowia psychicznego stworzył Maxie C. Maultsby Jr.


Amerykański lekarz – psychiatra twórca Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ (Rational Behavior Therapy RBT).

Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.

W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:


 

Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ

Zdrowa semantyka

Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)

Zjazd II :
Neurofizjologia emocji i psychosomatyczna teoria uczenia się

Znaczenie oporu w terapii

Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna

Motywacja i stadia zmiany

Zastosowanie RTZ w terapii grupowej

Zjazd III :
Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:

Lęk

Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy

Poważna choroba somatyczna

Zespół wypalenia zawodowego 

Prowadzący:

Joanna Zapała
- psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta i superwizor Programu Simontona. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą. 

Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:

"Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę".
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwanial".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".
"Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach".
„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”
O prowadzących:
"Inspirujący i zaangażowani trenerzy".
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".

 

Koszt uczestnictwa:

980 zł całość

możliwość płacenia w 3 ratach po 380 zł 

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXIX"


Szkolenie odbywać się będzie w godzinach so 11.00 - 18.00 nd 9.00 - 15.00


Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl
tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl

 

"RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych" 
Michael Randolph - Warsztat Pracy z Ciałem

nabór zamknięty

Świadomość Ciała - Warsztat Pracy z Ciałem
 

Kolejna, XI edycja warsztatu odbędzie się w Poznaniu,
w dniach 04 i 05 października 2014 roku.

 

Michael Randolph pracuje jako terapeuta od 1977 roku, jest Anglikiem mieszkającym i praktykującym obecnie we Włoszech. W swojej pracy reprezentuje podejście eklektyczne, integrujące różne szkoły psychoterapii (w tym pracę Reicha, Boadelli i Lowena, którzy opracowali wiele cennych metod pracy z emocjami i uczuciami ukrytymi, a czasami wręcz "zamrożonymi" w ciele).
 

Randolph opiera się też na teorii relacji z obiektem oraz współczesnym myśleniu analitycznym.
Wywiad z Michaelem Randolphem można przeczytać w miesięczniku "Charaktery" z czerwca 2003 roku.

Podstawowym założeniem pracy z ciałem jest, wg Randolpha, umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej - tej, która jest w każdym z nas - między nami a otaczającym nas ludźmi i światem.
Emocjonalne konflikty, napięcia czy traumatyczne doświadczenia blokują ten przepływ, tworząc napięcia mięśni i rodzaj emocjonalnej zbroi, która uniemożliwia wyrażanie, ale też i przyjmowanie różnych emocji i uczuć. Zablokowane i zatrzymane w mięśniach mogą być: nie wyrażony żal, wściekłość, lęk ale także miłość, radość czy zaufanie.
Warsztat służy uświadamianiu sobie takich ograniczeń w ciele oraz pracy nad nimi, co umożliwia kontakt ze spontaniczną, żywą częścią nas samych.

 

Uczestnicy proszeni są o ubranie się komfortowo co ułatwi udział w warsztacie, dobrze jest się zaopatrzyć w wygodne obuwie na zmianę. Warsztat odbędzie się 4 października w godzinach 10:00 do 18:30 oraz 5 października od 9:30 do 17:00. Natomiast o dokładnym miejscu odbycia się warsztatu uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie.


http://www.charaktery.eu/charaktery/2003/06/1412/UCZUCIA-ZAMRO%C5%BBONE-W-CIELE/

 

Warsztat jest tłumaczony na język polski.
O wpisanie na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

 

Koszt uczestnictwa:

550 zł całość


Prosimy o kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "Michael Randolph - Warsztat Pracy z Ciałem"


 
SZKOŁA RTZ Edycja XXVIII

nabór zamknięty

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:
„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXVIII“.
Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej i superwizji.


Terminy zjazdów: 27-28.09, 25-26.10, 22-23.11.2014 r.


Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając mu krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.
RTZ jest to podejście wywodzące się z nurtów poznawczo – behawioralnych, które zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuci pracujący w tym podejściu stosują aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.

„Emocjonalnie zdrowi ludzie są zorientowani na rzeczywistość i zaangażowani w to, by żyć produktywnie, uzyskując maksymalną osobistą i społeczną aprobatę oraz doznając minimalnych , niepożądanych konfliktów emocjonalnych.”
Taką definicję zdrowia psychicznego stworzył Maxie C. Maultsby Jr.
Amerykański lekarz – psychiatra twórca Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ (Rational Behavior Therapy RBT).

Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.

W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:


Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ

Zdrowa semantyka

Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)

Zjazd II :
Neurofizjologia emocji i psychosomatyczna teoria uczenia się

Znaczenie oporu w terapii

Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna

Motywacja i stadia zmiany

Zastosowanie RTZ w terapii grupowej

Zjazd III :
Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:

Lęk

Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy

Poważna choroba somatyczna

Zespół wypalenia zawodowegoProwadzący:

Joanna Zapała
- psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta i superwizor Programu Simontona. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.


Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą.Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:

"Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę".
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwanial".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".
"Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach".
„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”

O prowadzących:
"Inspirujący i zaangażowani trenerzy".
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".

Koszt uczestnictwa:

980 zł całość

możliwość płacenia w 3 ratach po 380 zł 

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXVIII"


Szkolenie odbywać się będzie w godzinach so 11.00 - 18.00 nd 9.00 - 15.00


Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl
tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl


"RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych" 
Wykład Mistrza Medytacji z Tajlandii dr Vimokkhy

nabór zamknięty


Zapraszamy na otwarty wykład dr Vimokkhy.

Jest on opatem klasztoru Wat Pipphalivanaram w Rayongu w Tajlandii, autorem książek o medytacji, mistrzem w tej dziedzinie, a nawet autorem specjalnego programu medytacji dla korporacji.

Podczas spotkania z buddyjskim mnichem Wimokkhą będziemy mieli również okazję zobaczyć film zrealizowany przez Marcina Fabjańskiego i Karolinę Sikorską pt. "Tygrysie serca" o medytacji tajskiej w tradycji leśnej.
No i pewnie Marcin podzieli się z nami swoimi przeżyciami z tej wyprawy

Wykład odbędzie się w poniedziałek 12 maja o godzinie 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

W rozmowie z Mistrzem będą uczestniczyć Marcin Fabjanski, Joanna Zapała oraz zgromadzona publiczność (kolejność przypadkowa ;)

Wstęp Wolny.
Serdecznie Zapraszamy :)

Fotografia w wykonaniu Karoliny Sikorskiej. 
WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

nabór zamknięty

PROWADZENIE MICHAEL RANDOLPH

Kolejna, 10 edycja warsztatu odbędzie się w Poznaniu,
w dniach 22 i 23 marca 2014 roku.

 

M. Randolph pracuje jako terapeuta od 1977 roku, jest Anglikiem mieszkającym i praktykującym obecnie we Włoszech. W swojej pracy reprezentuje podejście eklektyczne, integrujące różne szkoły psychoterapii (w tym pracę Reicha, Boadelli i Lowena, którzy opracowali wiele cennych metod pracy z emocjami i uczuciami ukrytymi, a czasami wręcz "zamrożonymi" w ciele).

 

Randolph opiera się też na teorii relacji z obiektem oraz współczesnym myśleniu analitycznym. Wywiad z Randolphem można przeczytać w miesięczniku "Charaktery" z czerwca 2003 roku.


Podstawowym założeniem pracy z ciałem jest, wg Randolpha, umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej - tej, która jest w każdym z nas - między nami a otaczającym nas ludźmi i światem. Emocjonalne konflikty, napięcia czy traumatyczne doświadczenia blokują ten przepływ, tworząc napięcia mięśni i rodzaj emocjonalnej zbroi, która uniemożliwia wyrażanie, ale też i przyjmowanie różnych emocji i uczuć. Zablokowane i zatrzymane w mięśniach mogą być: nie wyrażony żal, wściekłość, lęk ale także miłość, radość czy zaufanie. Warsztat służy uświadamianiu sobie takich ograniczeń w ciele oraz pracy nad nimi, co umożliwia kontakt ze spontaniczną, żywą częścią nas samych.

Koszt warsztatu to 470 PLN.

Warsztat jest tłumaczony na język polski.
O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

 
SZKOŁA RTZ Edycja XXVII

nabór zamknięty

Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zaprasza na:
„Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ. Edycja XXVII“.

Szkolenie będzie odbywało się w trzech zjazdach z możliwością pracy osobistej i superwizji.
 

Terminy zjazdów: 22-23.03, 26-27.04, 24-25.05.2014 r.
Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając mu krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.
RTZ jest to podejście wywodzące się z nurtów poznawczo – behawioralnych, które zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuci pracujący w tym podejściu stosują aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.
„Emocjonalnie zdrowi ludzie są zorientowani na rzeczywistość i zaangażowani w to, by żyć produktywnie, uzyskując maksymalną osobistą i społeczną aprobatę oraz doznając minimalnych , niepożądanych konfliktów emocjonalnych.”
Taką definicję zdrowia psychicznego stworzył Maxie C. Maultsby Jr.
Amerykański lekarz – psychiatra twórca Racjonalnej Terapii Zachowania - RTZ (Rational Behavior Therapy RBT).
Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z pacjentem) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.

W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne.


Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:

 

Zjazd I :
Źródła i naukowe podstawy RTZ

Zdrowa semantyka

Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)

Zjazd II :
Neurofizjologia emocji i psychosomatyczna teoria uczenia się

Znaczenie oporu w terapii

Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna

Motywacja i stadia zmiany

Zastosowanie RTZ w terapii grupowej

Zjazd III :
Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:

Lęk

Niskie poczucie własnej wartości
Poczucie winy

Poważna choroba somatyczna

Zespół wypalenia zawodowego


 

Prowadzący:

Joanna Zapała
- psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Certyfikowany Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta i superwizor Programu Simontona. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania.
 Jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz członkiem Zespołu Nauczycieli w Polskim Instytucie Ericksonowskim.


Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Terapeuta, superwizor oraz trener Programu Simontona. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii PTPO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej oraz zastosowaniu Racjonalnej Terapii Zachowania. Przez wiele lat prowadziła szkolenia RTZ z dr Mariuszem Wirgą i jego żoną Olą.


 

Opinie uczestników porzednich edycji:
O treści szkolenia:

"Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę".
"W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwanial".
"Przyszłam nastawiona na praktykę - jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach".
"Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami".

"Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach".

„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”

O prowadzących:

"Inspirujący i zaangażowani trenerzy".
"Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy".
"Kompetencja, spokój i zaangażowanie".
"Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość".
"Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru".
 

Koszt uczestnictwa:

980 zł całość


możliwość płacenia w ratach po 380 złPrzyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia czyli formularz zgłoszeniowy plus wpłata na konto.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Opłaty prosimy wnosić na konto:

Centrum Psychoterapii Integralnej mBank 61 11402004 0000300234442930

Na przekazie lub przelewie prosimy dopisać "RTZ XXVII"


Szkolenie odbywać się będzie w godzinach so 11.00 - 18.00 nd 9.00 - 15.00


Miejsce szkolenia: 
Centrum Psychoterapii Integralnej ul. Wierzbięcice 18/5 Poznań
www.cpi.poznan.pl
tel. 61/8 202 746, kom. 502 99 44 97 lub info@cpi.poznan.pl

"RTZ to nie tylko skuteczny program terapeutyczny, ale przede wszystkim nowoczesny sposób rozumienia siebie i innych" 
Grupa Balinta

nabór zamknięty

Zapraszamy do udziału w balintowskiej grupie treningowej.

 

Treningi balintowskie, zwane Grupami Balinta – to cykliczne spotkania personelu leczącego w grupach 8 – 12 osobowych, które mają na celu doskonalenie relacji lekarz, terapeuta – pacjent, rozwijanie umiejętności poznawania pacjenta i uzyskiwania od niego informacji w zakresie zaburzeń psychospołecznych towarzyszących chorobom somatycznym. To także poznawanie i rozumienie siebie w relacji z pacjentem. Poznawanie znaczenia sygnałów ukrytych w komunikacji niewerbalnej, różnorodności swoich ukrytych i jawnych potrzeb i motywacji, odmiennych wartości, to także odkrywanie znaczenia tych samych faktów dla różnych osób.
 

Udział w grupie jest jednym z wymogów do ubieganie się o certyfikat LIDERA GRUP BALINTA.

Więcej szczegółów TUTAJ:

 

Osobą prowadzacą grupę jest Maria Rogiewicz - certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii (PTP), certyfikowany psychoonkolog i superwizor psychoonkologii (PTPO) oraz certyfikowany lider grup Balinta.

 

Jedno spotkanie trwa 4 godziny.

Terminy zostaną państwu przedstawione podczas rejestracji do grupy.

 

Serdecznie zapraszamy.
CHORWACJA. Rejs z Wojciechem Eichelbergerem.

nabór zamknięty

ODKRYJ SWOJE PRAWDZIWE MARZENIA I CELE
7-dniowy warsztat rozwoju osobistego na pełnomorskim jachcie

Rejs 25 maja - 1 czerwca 2013r. CHORWACJA

Weź udział w niezwykłej wyprawie poszukiwawczej, w której odnajdziesz coś co przyda ci się na resztę życia; swoje ukryte zasoby i możliwości a także uniwersalną metodę twórczego rozwiązywania trudnych problemów, osiągania ambitnych celów, znajdowania odpowiedzi na ważne pytania i realizacji marzeń.

Podczas warsztatu będziemy uczyć się:
- tworzenia dynamicznej mapy naszej wewnętrznej wędrówki ku upragnionym celom/marzeniom
- uruchamiania intuicyjnych i duchowych zasobów
- twórczego rozwiązywania problemów
- zrozumienienia macierzy uwarunkowań naszej podróży przez życie
- generowania zdrowych myśli, przekonań i postaw
- uświadamiania ich wpływu na nasze emocje i zdrowie.

PROWADZĄCY

Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta i trener.
W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.
Joanna Zapała – psycholog, psychoterapeuta i trener.
Od lat uczy jak pracować z przekonaniami, by osiągać zdrowe życiowe cele. Z zapałem wprowadza idee integralnego rozwoju w prowadzone przez nią projekty szkoleniowe, pozarządowe i biznesowe.


TERMIN
Rozpoczęcie:
Chorwacja – Zadar (Sukosan) 25.05.2013r. godz. 17.00

Zakończenie:
Chorwacja – Zadar (Sukosan) 1.06.2013r. godz. 09.00

 

CENA:
986 Euro/osoba

• Zawiera: program warsztatu, czarter jachtów, opłaty portowe, paliwo, koszt wynajęcia sterników, 
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
• Nie zawiera: kosztów transportu do i z Chorwacji, wyżywienia (pokrywane ze wspólnej kasy 
jachtowej, załoga zapewnia wyżywienie sternikom)

NOCLEGI
Na jachtach typu Oceanic 50 i Sun Odyssey 509 w dwuosobowych kabinach.
WYŻYWIENIE
Śniadania i lunch – przygotowywane przez załogi. Obiadokolacje w tawernach.
DOJAZD
• We własnym zakresie. 
 

KLIKNIJ TUTAJ, BY POBRAĆ ULOTKĘ ZE SZCZEGÓŁAMI REJSU

 

 

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY :) 

 
.