3.11 Spotkanie autorskie z dr Asią Podgórską
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Asią Podgórską wokół jej debiutanckiej książki „Tak działa mózg. Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie”.
 
Spotkanie odbędzie się w Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 w dniu 3.11 o godzinie 19:00.
 
Rozmowę poprowadzi Joanna Zapała
 
Spotkanie otwarte :) Serdecznie zapraszamy!
 
Dr Asia Podgórska – doktorka nauk biologicznych w dyscyplinie biochemii (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, artykułów o tematyce dietetycznej i naukowej. Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Gospodyni podkastu Podgórska ogólnie w newonce.radio, w którym popularyzuje naukę, oraz profilu @drjoanpodgorska, gdzie dzieli się doniesieniami naukowymi i porusza kwestie związane z neuronauką.
Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie.
 
Działanie naszego mózgu – wciąż nie do końca zrozumiałe i nieustannie intrygujące – w ogromnej części zależy od nas samych: sposobu życia, codziennych rutyn i powtarzalnych decyzji.
 
Mam nadzieję, że zafascynujecie się tymi zależnościami i razem ze mną wyruszycie w niezwykłą podróż!
Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie: twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury.
 
To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka, kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.
 
Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.
 
Dzisiaj mamy już pewność, że między innymi to:
• co i jak jemy
• w jakiej kondycji są nasze jelita
• ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu
• jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!
 
Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikom zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
 
3.11 o godzinie 19:00. Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3. 
Serdecznie zapraszamy