Dialog motywujący w pigułce

[20-21 czerwiec 2020 r.] Dialog motywujący w pigułce”- warsztat wprowadzający, prezentujący najważniejsze elementy DM

O metodzie: Dialog motywujący (ang. motivational interviewing) jest metodą pracy z klientem rozwijaną od lat 80-tych XX w. i zyskującą coraz większą popularność w takich obszarach jak terapia uzależnień, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, edukacja, czy psychoterapia. Jej skuteczność potwierdzają liczne badania. W Polsce rekomendują ją m.in. takie instytucje, jak PARPA, czy Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Celem DM jest wydobycie i wzmocnienie motywacji klienta do zmiany,

Opis szkolenia: Szkolenie przybliża podstawowe zasady, pojęcia i umiejętności związane z dialogiem motywującym – skutecznym sposobem pracy nad wydobywaniem i wzmacnianiem wewnętrznej motywacji do zmiany. Uczestnicy  poznają podstawy DM oraz będą mogli odnieść je do specyfiki własnej pracy z klientami. Warsztat prowadzony jest metodami aktywnymi, z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Zakres tematyczny szkolenia:

  • Najważniejsze pojęcia, zasady i zastosowania dialogu motywującego
  • Podstawy DM – tzw. „Duch” dialogu motywującego
  • Przeszkody i pułapki w komunikacji z klientem
  • Podstawowe umiejętności DM: pytania otwarte, dowartościowania, odzwierciedlenia, podsumowania
  • Udzielanie informacji w dialogu motywującym
  • Rozumienie „oporu” w DM

Prowadzenie: mgr Aleksandra Wilkin-Day – psycholog, psychoterapeutka z  doświadczeniem w pracy z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi oraz koordynacji projektów społecznych. Przez wiele lat związana z sektorem pozarządowym. Certyfikowana terapeutka motywująca (certyfikat PTTM nr 37) oraz trenerka dialogu motywującego współpracująca z Polskim Instytutem Dialogu Motywującego. Członkini międzynarodowej organizacji MINT (Motivational Interviewing Network of Trainers) skupiającej trenerów DM, w ktorej aktualnie pełni funkcję członkini zarządu. Przeprowadziła ponad 1000 godzin warsztatów i superwizji z zakresu DM.

Czas trwania:

20-21 czerwca

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: sobota 9:00 – 16:00, niedziela 9:00 – 16:00

To dwa dni, w łącznym wymiarze 18 godzin dydaktycznych.

Koszt uczestnictwa:
480 zł całość
Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Wpłaty prosimy kierować na konto
mbank: 61114020040000300234442930
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl 

MIEJSCE SZKOLENIA:
Platforma ZOOM

 

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

W razie pytań lub wątpliwości prosimy skontaktować się 576 244 001. Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, również w dniu warsztatu będziemy dla Państwa dostępni pod wskazanym numerem telefonu od godz. 8:00, natomiast dzień przed do godz. 22:00.