26-27 listopada 2022 r.
[JESIEŃ] LECZENIE TRAUMY W TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ I SCHEMATU
[26-27.11.2022 R. ] LECZENIE TRAUMY W TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ I SCHEMATU. Edycja VII.

Trauma psychologiczna to szczególna kategoria doświadczeń, wykraczająca siłą rażenia poza codzienne spektrum ludzkich przeżyć. Obciążenia z nią związane oraz jej „niestandardowość” sprawiają, że doświadczenie traumy nierzadko pozostawia trwały ślad w psychice dotkniętej nią jednostki. Wśród następstw można wymienić PTSD, zaburzenia osobowości czy uzależnienia – problemy, które często skłaniają ludzi do szukania fachowej pomocy. Dlatego każda osoba zajmująca się profesjonalnie pomocą psychologiczną potrzebuje wiedzy pomagającej rozpoznać i odpowiedzieć na potrzeby tych osób, które w przeszłości doświadczyły traumy bądź doświadczają jej obecnie.

Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób udzielających profesjonalnie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej: psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów i terapeutów uzależnień pracujących zarówno prywatnie, jak i w oddziałach szpitalnych, poradniach zdrowia psychicznego czy w placówkach edukacyjnych i oświatowych.

Znajomość podstaw terapii poznawczo-behawioralnej czy schematu jest mile widziana, ale nie jest konieczna – warsztat skonstruowany jest w ten sposób, by zarówno uczestnicy pracujący w innych podejściach terapeutycznych, jak i doświadczeni w nurtach poznawczo-behawioralnym i schematu otrzymali spójny i zrozumiały model teoretyczny oraz wynikające z niego konkretne wskazania i narzędzia do pracy z osobami, które doświadczyły traumy psychologicznej.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i narzędzi przydatnych zarówno do rozpoznawania różnych kategorii psychologicznych następstw traumy, jak i do planowania oraz prowadzenia skutecznych interwencji terapeutycznych w pracy z osobami, które cierpią wskutek następstw traumy. Na drodze do realizacji tego celu uczestnicy będą mieli możliwość:

  • Poznać systematykę typów zdarzeń traumatycznych oraz charakterystyczne dla poszczególnych typów następstwa psychologiczne
  • Zapoznać się z aktualną wiedzą z dziedziny neuronauki dotyczącą tego, jak kodowana jest trauma i jakie niesie to ze sobą następstwa
  • Dowiedzieć się dlaczego umiejętność regulowania emocji jest szczególnie ważna u osób, które doświadczyły traumy oraz poznać różne narzędzia służące zdrowej regulacji emocji
  • Poznać i przećwiczyć elementy typowych protokołów terapii traumy w nurcie CBT (wywiad, psychoedukacja, narzędzia służące regulacji afektu, procedury ponownego przeżywania, terapia ocen poznawczych)
  • Poznać i przećwiczyć stosowane w terapii schematu metody pracy wyobrażeniowej stosowane m. in. w przypadku doświadczeń traumatycznych (emocjonalne mosty do przeszłości, reskrypcja wyobrażeniowa)
  • Otrzymać praktyczne wskazówki do pracy z osobami po doświadczeniu traumy: od czego zacząć, jakie interwencje wybrać, a jakie odrzucić, oraz jak zadbać o siebie w sytuacji ekspozycji na traumy pacjentów.

DODATKOWO:

Planujemy do szkolenia dodać materiały psychoedukacyjne, które będą mogli Państwo wykorzystać w pracy terapeutycznej z pacjentami, przygotowane przez prowadzącego szkolenie Przemysława Mućko:

  1. Czym są i jak powstają schematy.
  2. Opis wczesnych nieadaptacyjnych schematów wraz z przykładami ich działania w życiu.
  3. Style radzenia sobie – jak je rozpoznawać?
  4. Nagranie „Bezpieczne miejsce”- przydatne w fazie stabilizacji w pracy z pacjentem po traumie.

Czas trwania:

26-27 listopada (sobota, niedziela)

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: sobota 9:00 – 17:00, niedziela 9:00 – 17:00

To dwa dni, w łącznym wymiarze 18 godzin dydaktycznych.

Prowadzenie:

Przemysław Mućko – psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii schematu.

Koszt uczestnictwa:
580 zł. Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z zamówieniem usługi szkoleniowej przez sklep jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Wpłaty prosimy kierować na konto
NOWY NUMER RACHUNKU: 
mbank 85 1140 2004 0000 3702 8111 9816
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl lub przez wiadomość mms na nr +48 576244001 / WhatsApp

Miejsce szkolenia:
Platforma ZOOM co oznacza, że będzie możliwość kontaktu z prowadzącym przez video, czat, mikrofon oraz pracy w podgrupach w oddzielnych pokojach. https://zoom.us/download

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 / WhatsApp oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl