Oswajanie emocji w Apenińskiej Szkole Żywej Filozofii we Włoszech.

Oswajanie emocji w Apenińskiej Szkole Żywej Filozofii.
Praca z ciałem, przekonaniami i medytacja.

15-20 października 2018 Trevi nel Lazio, Prowincja Frosinone, Włochy

Zapraszamy do pięknej Italii, by dostroić się do spokoju umysłu!

Wielu z nas spędza sporą część życia na martwieniu się o rezultaty różnych działań, na które nie mamy większego wpływu. Angażujemy swoją energię w myśli o sprawach, których większość i tak się nigdy nie wydarzy, generując w ten sposób niepokój codziennego doświadczenia. Oczywiście, dla wielu ten sposób funkcjonowania jest racjonalnie uzasadniany jako odpowiedzialność i kontrola życiowego chaosu, ale raczej jest to ucieczka przed kontaktem z sobą i odcięcie od realnego doświadczania życia tu i teraz. Czy w naszym rozpędzonym życiu nie potrzebujemy czasu, żeby mniej robić i więcej być?

Emocje nie są dzikimi impulsami, na które nie mamy wpływu. Możemy mądrze i bez uproszczeń pracować z naszymi negatywnymi reakcjami; depresją, lękiem, złością, poczuciem winy, niskim poczuciem własnej wartości i rożnymi konfliktami, których doświadczamy w życiu.

Istnieje wiele badań potwierdzających fakt, że sposób, w jaki myślimy o sobie i patrzymy na świat, może predysponować nas do chorób lub sprzyjać dobremu zdrowiu. Szczególnie niezdrowe wydają się przekonania dotyczące poczucia bezradności i beznadziejności, a także wrogość i cynizm. Także czynniki społeczne, czyli jakość naszych związków z innymi ludźmi i światem, mają duże znaczenie dla naszego dobrostanu psychosomatycznego.

Pod opieką psychologa i filozofa zbadasz naturę tych emocji i poznasz powiązane z nimi napięcia w ciele oraz schematy myślenia, rozpoznane przez antyczne szkoły filozofii i współczesną psychoterapię. Nauczysz się prostych i skutecznych metod medytacji, pracy z ciałem, a w czasie nieforsownej wyprawy w góry poznasz sposoby psychofizycznej regeneracji poprzez intensywny kontakt z naturą. Naturalne funkcjonowanie, którego zrozumienie jest celem warsztatu, nie oznacza, że życie staje się łatwe i bezbolesne. Oznacza działanie z pogłębiona elastycznością psychologiczną, która pozwala mądrzej reagować na niewygodne sytuacje i płynnie rozwiązywać problemy.

Być może będzie to dla Ciebie doskonały czas na poszukiwania odpowiedzi na pytania o Twoje kluczowe potrzeby i wartości, by móc nadać życiu właściwy kierunek?

Przykładowy rozkład dnia:

  1. Praca z ciałem w oparciu o podejście integralne
  2. Śniadanie
  3. Blok przedpołudniowy: praca z emocjami i schematami myślenia
  4. Lunch
  5. Blok popołudniowy: teoria i praktyka medytacji, wspólne dociekanie
  6. Kolacja w miasteczku Trevi nel Lazio
  7. Indywidualna medytacja/rozmowy z prowadzącymi/czas wolny

Częścią programu jest nieforsowny trekking na szczyt Monte Autore (1855 m n.p.m.)

Prowadzenie:

Joanna Zapała – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, coach. Kierownik Studiów Podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS. Dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej oraz Prezes Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS w Poznaniu. Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen). Trener Treningu Grupowego, Trener Biznesu. Ukończyła całościowe szkolenie z terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz zaawansowane szkolenia między innymi w The Milton H. Erickson Foundation w Phoenix Arizona USA. Pisze o psychologii dla różnych portali i czasopism, m.in. dla “Newsweek Psychologia”, “Newsweek zdrowie” czy “Kolory życia”.

Dr. Marcin Fabjański jest filozofem z 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu akademickim, prowadzeniu warsztatów i poradnictwie. Filozofię Zachodu studiował w Poznaniu i w Yorku (Wielka Brytania). Prawie dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie – gdzie intensywnie medytował i zgłębiał filozofię Wschodu. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej „Stoicyzm Uliczny”, sześciu innych książek, filmów dokumentalnych i scenariuszy oraz reportaży nagradzanych w Polsce (Nagroda NBP za scenariusz, Grand Press za reportaż) i USA (nagrody Independent Press Association w Nowym Jorku). Pisze felietony i scenariusze komiksu filozoficznego dla „Przekroju”. W Parco Naturale dei Monti Simbruini, niedaleko Rzymu, stworzył Apenińską Szkołę Filozofii Doświadczalnej w oparciu o autorską metodę dostrojenia do procesu życia www.selfoff.com.

Koszt 5-dniowych warsztatów wynosi 1680 złotych (plus 220 Euro płatne na miejscu).
Cena obejmuje warsztaty, zakwaterowanie, śniadanie i lunch (koszt kolacji w lokalnych restauracjach to ok. 15 Euro).

Jeden dzień pobytu w szkole poza warsztatami kosztuje 25 Euro.

Dojazd na miejsce warsztatów we własnym zakresie.

O szkole

Apenińska Szkoła Żywej Filozofii w Trevi Nel Lazio to twoje centrum świadomego życia, miejsce refleksji, intensywnego kontaktu z naturą i psychofizycznej regeneracji.
Park przyrodniczy Parco Naturale dei Monti Simbruini gdzie znajduje się Szkoła (80 km od Rzymu), to miejsce unikalne, bogate w historię i dziką naturę, idealne do studiowania procesu życia. Tutaj odpoczniesz od codziennego stresu i spojrzysz na swoje życie z filozoficznej perspektywy.

Tutaj jest mapa

 

ZASADY REZERWACJI
Prosimy o kontakt – wyślemy Państwu umowę, którą należy odesłać w ciągu 3 dni oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny. Drugą ratę należy wpłacić do dnia 30 września 2018 r.

INFORMACJE i ZGŁOSZENIA
CPI Training
ul. Wierzbięcice 18/5
61-568 Poznań
e-mail: info@cpi.poznan.pl
tel. 61 820 27 46, 502 994 497

Zapraszamy :)