3-4 grudnia 2022 r.
[JESIEŃ] Porozumienie bez przemocy Edycja IV

[3-4 grudnia 2022 r.]

Szkolenie porozumienie bez przemocy (NVC). Poziom I. Edycja IV. 

Porozumienie bez przemocy zwane też empatyczną lub konstruktywną komunikacją, zostało opracowane i rozpropagowane przez Marshalla Rosenberga, doktora psychologii klinicznej.
Podejście to zakłada, że za każdym działaniem człowieka stoi świadoma lub nieświadoma chęć zaspokojenia konkretnych potrzeb, np. bezpieczeństwa, akceptacji, wpływu, docenienia itp. Poprzez świadomość potrzeb oraz potrzeb innych osób lepiej rozumiemy samych siebie i otoczenie, a dzięki temu zwiększamy szanse na wzajemne usłyszenie i wzięcie się pod uwagę, również w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Podejście to uczy, w jaki sposób docierać do sedna ludzkich działań, jak wyrażać to, co dla nas ważne oraz jak słuchać z empatią innych. Dzięki stosowaniu Porozumienia bez Przemocy zwiększamy szansę na lepszy świat, w którym konflikty stają się okazją do współpracy, a relacje oparte są o wzajemny szacunek, autentyczność i bliskość.

Kurs dedykowany jest psychologom, coachom, trenerom, którzy zajmują się obszarami rodzinnymi. Również rodzicom, opiekunom, nianiom, dziadkom; małżeństwom, parom i wszystkim, którzy chcą budować autentyczne i bliskie relacje w swoim życiu prywatnym.

DZIEŃ PIERWSZY:

  1. Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy – rozumienie empatii w nurcie PBP, historyczne tło oraz postać Marshalla B. Rosenberga.
  2. Główne założenia PBP.
  3. Nawykowe blokady komunikacyjne.
  4. Krytyka i trudne komunikaty – 4 perspektywy słuchacza w kontaktach interpersonalnych.
  5. Empatia dla siebie.

DZIEŃ DRUGI:

  1. Model 4 kroków jako droga do kontaktu– obserwacja, uczucie, potrzeba, prośba.
  2. Szczere wyrażenie siebie.
  3. Słuchanie z empatią innych.
  4. Przyjmowanie odmowy.
  5. Dialog- koncepcja porozumienia.

Czas trwania:

3-4 grudnia (sobota, niedziela)

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: sobota 10:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 17:00

To dwa dni, w łącznym wymiarze 18 godzin dydaktycznych.

Prowadzenie:

Paulina Orbitowska-Fernandez – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, oraz eduScruma, Business & Life Coach, Facylitatorka Systemowej Transformacji opartej na PBP i neurobiologii, przez wiele lat pracowała jako wykładowca oraz pedagog m. in. ze studentami, młodzieżą oraz dziećmi. Prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Pełniła również funkcję badacza naukowego na Colegio de Mexico w Meksyku

Pracowała między innymi z: Fundacja Synapsis, Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny, Zgoda Projek Apriori Communications, Fundacja Medicover, Fundacja Orange, Interdisciplinary Division for Energy Analysis, Link4, Play, MacCormick, Metro Group, Forbes,, Academeia, liczne szkoły i przedszkola.

Koszt uczestnictwa:
580 zł. Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz ze złożeniem zamówienia usługi szkoleniowej przez sklep jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
NOWY NUMER RACHUNKU: 
mbank 85 1140 2004 0000 3702 8111 9816
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl  lub przez wiadomość mms na nr +48 576244001 / WhatsApp

Miejsce szkolenia:

Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań

Informacje:

Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl