05-06.10.2019 r.
Technika Alexandra – Edycja II

Termin warsztatu: 5-6.10.2019 r. TECHNIKA  ALEXANDRA jest metodą uczącą świadomego powrotu do rozluźnienia po momencie stresu oraz ciągłego poszukiwania większej swobody ruchu i oddechu. Jej celem jest powrót do naturalności, często traconej na skutek pośpiechu, stresu i obaw, utrwalających tendencję do wkładania w wykonywaną czynność zbyt dużego wysiłku i niepotrzebnych napięć mięśniowych.

Frederick Matthias Alexander (1869-1955) szukał sposobu na pokonanie własnych problemów z chrypką i bezgłosem. Odkrył, że poprawa sposobu posługiwania się własnym organizmem, prowadzi do lepszego jego funkcjonowania i eliminacji wielu dolegliwości i bólów.

Początkowo z Techniki Alexandra korzystali głównie aktorzy, muzycy i tancerze szczególnie ceniący sobie umiejętność zachowania odpowiedniej sprężystości ciała i mięśni – bez nadmiernego napięcia, ale i bez wiotkości. Z czasem jego metoda okazała się skuteczna w pokonywaniu różnych problemów i dolegliwości, których przyczyną są długoletnie nawyki nadwerężania pewnych partii ciała uniemożliwiające ich prawidłowe funkcjonowanie (nerwobóle, dolegliwości kręgosłupa, migrena). Obecnie coraz częściej z Techniki Alexandra korzystają osoby dbające o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, a także pracujące nad własnym rozwojem. Metoda ta uczy lepszego kontaktu z własnym ciałem, myślami i emocjami.

Zajęcia polegają na serii lekcji pod kierunkiem nauczyciela.  Doświadczenie lekkości i swobody ruchu uzyskiwane dzięki stosowaniu zasad F.M. Alexandra, tworzy nowy punkt odniesienia dla organizmu. Daje to początek samoistnemu procesowi stałego dążenia do poprawy nadwerężających ciało nawyków. Początkowo dzieje się to z dużym udziałem świadomości, później może być częściowo nieuświadamiane, ale zawsze jest wynikiem wprowadzania organizmu na tor wewnętrznej samoregulacji.

Warsztaty z Techniki Alexandra mają na celu przybliżenie podstawowych zasad tej metody oraz uzyskiwanych dzięki niej efektów:

  • powrót do prostej, ale swobodnej i niewymuszonej postawy
  • uzyskiwanie większej lekkości, wygody i swobody ruchu również przy wykonywaniu skomplikowanych zadań
  • poprawa możliwości głosowych
  • radzenie sobie z tremą i stresem,
  • efektywność i swoboda podczas wystąpień publicznych
  • eliminowanie zbędnych napięć i usztywnień, radzenie sobie z bólem i trudnymi emocjami

www.technika-alexandra.pl

Magdalena Kędzior jest absolwentką Handlu Zagranicznego na warszawskiej SGPiS (obecnie SGH). W 1991 roku ukończyła trzyletnią szkołę dla nauczycieli Techniki Alexandra The Constructive Teaching Centre w Londynie i od tego czasu należy do Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra. Jako pierwsza zaczęła uczyć i propagować tę metodę w Polsce. Jest autorką dwóch książek na temat Techniki Alexandra: „Technika Alexandra” (Wydawnictwo Santorski &Co 1993) oraz „Jeść? Nie jeść? Żyć” (Wydawnictwo Medium 1997). W ramach praktyki prywatnej prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z Techniki Alexandra. Współpracuje z Warszawską Akademią Teatralną, z Akademiami Muzycznymi w Krakowie i Gdańsku, z Warszawskim Uniwersytetem SWPS oraz innymi ośrodkami edukacyjnymi w Polsce.

Czas trwania warsztatu:
sobota: 10.30 – 17.00
niedziela: 10.00 – 17.00

Warsztat kończy się uzyskaniem zaświadczenia o udziale w warsztacie.

Koszt uczestnictwa:
440 zł całość
Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat. Obowiązuje 100% obecności podczas szkolenia.

Wpłaty prosimy kierować na konto
mbank: 61114020040000300234442930
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl

MIEJSCE SZKOLENIA:
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

Zapraszamy !