Techniki wyobrażeniowe w terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu.

[09-10 MAJ] 2020 r. SZKOLENIE ONLINE.

TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE W TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ I TERAPII SCHEMATU. WARSZTAT UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH DLA TERAPEUTÓW.

Dzięki przyrostowi wiedzy z dziedziny neuronauki i pokrewnych jesteśmy w stanie coraz lepiej zrozumieć sposoby, w jaki działa nasz mózg. A to pozwala planować i wdrażać coraz skuteczniejsze procedury terapeutyczne. Jednym z efektów jest renesans interwencji terapeutycznych nakierowanych na pracę z wyobrażeniami – ich odkrywanie, modyfikację tych, które zawierają negatywne treści oraz tworzenie nowych, pozytywnych obrazów.

Niniejszy warsztat adresowany jest do osób zajmujących się profesjonalnie udzielaniem pomocy psychologicznej: psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów i terapeutów uzależnień. Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zastosowania pracy z wyobrażeniami w terapeutycznym procesie zmiany – zarówno w terapii schematu, jak i w terapii poznawczo-behawioralnej czy w poradnictwie psychologicznym.

W ramach warsztatu uczestnicy zapoznają się z aktualną wiedzą na temat skuteczności technik wyobrażeniowych w pracy terapeutycznej. Poznają również techniki znajdujące zastosowanie w różnych fazach procesu terapeutycznego:

– zastosowanie wyobrażeń w procesie zbierania wywiadu i tworzenia formułowania

– pracę z wyobrażeniami w fazie zmiany: ujawnianie i modyfikacja wyobrażeń, które wiążą się z negatywnymi treściami i w efekcie prowadzą do utrzymywania się problemów natury psychologicznej

– zastosowanie wyobrażeń w procesie formułowania i realizacji celów (zarówno terapeutycznych, jak i osobistych czy zawodowych).

Czego spodziewać się podczas warsztatu? 

  • Nacisku na praktykę – uczestnicy będą mieli możliwość poznać i przećwiczyć zastosowanie poszczególnych technik. Z naciskiem na przećwiczyć.
  • Konkretnych wskazówek odnośnie zastosowania poszczególnych metod – co się sprawdza, na co uważać, czego unikać. Czasem szczegóły mają znaczenie!
  • Przestrzeni na pracę własną – warsztat jest tak skonstruowany, aby uczestnicy mogli w bezpieczny sposób pracować nad realnymi problemami z prowadzonych przez siebie terapii bądź też z własnego, życiowego doświadczenia.

Dla kogo NIE JEST ten warsztat?

Jeśli zamierzasz posiedzieć i posłuchać, a ćwiczenie umiejętności nie leży w Twoim obszarze zainteresowań – lepiej zrezygnuj.
Doświadczenie w terapii poznawczo-behawioralnej czy schematu mile widziane, ale nie jest konieczne, by skorzystać z tego warsztatu.

Czas trwania:
09-10 maj (sobota, niedziela)
Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: sobota 10:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 17:00
To dwa dni, w łącznym wymiarze 20 godzin dydaktycznych.

Prowadzenie:
Przemysław Mućko – psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii schematu.

Koszt uczestnictwa:
480 zł całość
Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.

Wpłaty prosimy kierować na konto
mbank: 61114020040000300234442930
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]
Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl 

MIEJSCE SZKOLENIA:

Platforma ZOOM

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

W razie pytań lub wątpliwości prosimy skontaktować się 576 244 001. Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, również w dniu warsztatu będziemy dla Państwa dostępni pod wskazanym numerem telefonu od godz. 9:00, natomiast dzień przed do godz. 18:00.