Trening Mindfulness II

Co to za program?
Program uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, znacznie podnosi jakość życia, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu. Trening oparty jest na technikach uważności takich, jak: medytacja wyciszenia (shiamatha), skanowanie ciała, wizualizacje, uważna joga itp., opracowany w oparciu o program MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) opracowany przez Stress Reduction Clinic University of Massachusetts Medical School, elementy programu profesora Christophera Germera (współtwórcy podejścia self-compassion).

Więcej na temat uważności TUTAJ oraz w kontekście uważności w organizacjach/biznesie TUTAJ.

Do kogo skierowany jest program? Kto może uczestniczyć w programie? Co można zyskać?
Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem, psychoterapeutą. Trzeba natomiast mieć motywację. Program jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres, zyskać lepszą jakość życia i nauczyć się technik kontemplacyjnych (począwszy od klasycznej medytacji wyciszenia – shiamatha) w celu zintegrowania tych praktyk z życiem codziennym.
Osoby, które wiedzą, że opuszczą więcej niż 3 spotkania, proszone są o przystąpienie do programu w późniejszym terminie/w kolejnej edycji.
Trening nie powinien jedynie realizować poznawczego/intelektualnego zaciekawienia – przystąpienie do niego powinno się wiązać z osobistą dedykacją, być czymś osobistym. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie – dlaczego chcę wziąć udział w Treningu? Żeby zredukować stres, napięcie? Lepiej radzić sobie z moim trudnymi emocjami, myślami? Co jest moją główną motywacją?

UWAGA! – Bardzo ważne – możliwa jest konsultacja z prowadzącym zajęcia (Eryk lub Julia) przed spotkaniem (w miarę możliwości osobiście lub przez Skype’a, telefonicznie) w celu lepszego zapoznania się z korzyściami, możliwościami Treningu (tym, co może mi osobiście przynieść) i odpowiedzenia na różne wątpliwości (np. czy taka forma pracy może być dla mnie pożyteczna).

Szczegółowe informacje na temat efektywności programu TUTAJ

Z czego składa się program?
• spotkania konsultacyjnego lub inaczej spotkania „zerowego” (przed rozpoczęciem programu)- w formie Skype’a/Google Hangout/telefon (spotkanie zalecane zwłaszcza dla tych osób, które nie mają pojęcia na czym polega Trening, mają dużo wątpliwości),
• 4 spotkań warsztatowych po 5 godzin
• 1 całego dnia uważności (całodziennej praktyki) (7 godzin) (w niedzielę).
W ramach programu zapewniamy materiały szkoleniowe, w tym płyty CD-rom z instrukcjami medytacyjnymi lub link do Dropboxa (wszystkie materiały dostępne będą on-line)

Terminy wszystkich spotkań:
25 maja 2019, w godz. 10:30 – 16:30
1 czerwca 2019, w godz. 10:30 – 16:30
8 czerwca, w godz. 10:30 – 16:30 oraz Dzień Uważności – 9 czerwca (niedziela), w godz. 10:00 – 17:00
23 czerwca 2019, w godz. 10:30 – 16:30

UWAGA! Istnieje możliwość przesunięcia się terminu rozpoczęcia Treningu (i tym samym zakończenia) w przypadku małej ilości osób zgłoszonych.

Prowadzenie: Eryk Ołtarzewski, superwizuje Julia E. Wahl
Julia E. Wahl – psycholog, psychoterapeuta integracyjny (szkolenie w Manchesterze u dra Richarda Erskine’a); pomysłodawca współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice oraz pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyektor The Mind Institute, psycholog, psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w podejściu self-compassion i Compasssion Focused Therapy, praktykuje w podejściu buddyzmu tybetańskiego. Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Doktorantka University of Derby, gdzie obecnie tworzy program wsparcia dla pacjentek onkologicznych w oparciu o CFT (Compassion-Focused Therapy).

Eryk Oltarzewski – pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Nauczyciel metod efektywnej nauki. Pracuje z młodzieżą od 20 lat. Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie (2001), Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (2009), Kurs Trenerów NLP w Instytucie Neurolingwistyki (2011). Praktykuje medytację od 1992r. Zainteresowany poznawaniem i praktykowaniem buddyzmu. Od 2013 r. kształci się w prowadzeniu treningu mindfulness (trening nauczycielski pod kierownictwem prof. Roba Nairna). Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, tworzy programy zajęć komunikacji społecznej dla młodzieży, zajęć redukujących stres, programy profilaktyczne. W pracy z młodzieżą wykorzystuje elementy treningu mindfulness. Organizuje i prowadzi obozy wakacyjne, warsztaty twórcze, szkolne wyjazdy integracyjne, w czasie których wspólnie z młodzieżą fotografuje, filmuje, gra na bębnach afrykańskich, spływa rzeką w kajakach, jeździ na rowerach, tworzy opowieści przy ognisku i przeciera nowe ścieżki. Prowadzi równiez warsztaty komunikacji oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli.

Informacje i zapisy:
KROK 1. W celu zapisania się na Trening i rezerwacji miejsca należy napisać na nasz adres (mindinstitute@mindinstitute.com.pl) wcześniej można się skontaktować telefonicznie 608079909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce) – w godz. 10 – 17 (od pn do pt).
Prześlemy szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracyjny.
KROK 2. Następnie należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę (w wysokości 250 PLN) lub uiścić całość opłaty za Trening (najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem Treningu).

CENA: 999 PLN

Przelewy krajowe:
JULIA WAHL
ING BANK ŚLĄSKI: 12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
Przelewy zagraniczne:
JULIA WAHL
IBAN PL12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: „GRUPA POZNAŃ”

Miejsce: Centrum Psychologii Integralnej, ul. Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznań

*możliwość uczestnictwa w innym dniu uważności w przypadku braku możliwości uczestnictwa w/w terminie
*każdy uczestnik treningu może uczestniczyć w nieskończonej liczbie dni uważności
* Wystawiamy rachunki (ze względów księgowych do dwóch tygodni od rozpoczęcia Treningu).
* W przypadkach losowych istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dwie raty.

Serdecznie zapraszamy!