Nawigacja

Ośrodek

Szkolenia

W czerwcu 2014 roku zakończyła się pierwsza edycja studiów podyplomowych: Psychosomatyka i somatopsychologia. Na taki profil studiów czekałam długo. Są one pierwszą formą doskonalenia łączącą wiedzę o psychosomatyce z umiejętnościami.

Kadra dobrana profesjonalnie i niezwykle starannie. Spotkania z kolejnymi wykładowcami to była przygoda i wspaniałe wyzwanie dla intelektu, dla emocji i dla ciała. Miałam wrażenie, że obcuję z najciekawszymi profesjonalistami poruszającymi sie intelektualnie i praktycznie w obrębie terapii osób psychosomatyzujących. „ Uczta” wiedzowa i doświadczeniowa.
Organizatorka studiów – Joanna Zapała (Centrum Psychoterapii Integralnej – Poznań) – ciepła, miła, otwarta, kontaktowa, zdawała się w programie przewidzieć nie tylko spotkania z wykładowcami ,ale też zadbała o to, by w grupie znalazły się osoby z rożnych dziedzin zawodowych i dyscyplin naukowych związanych z psychosomatyką. W naszej grupie studiowali psycholodzy, pedagodzy, lekarze, farmaceuci, fizjoterapeuci, psychoterapeuci pracujący w różnych podejściach teoretycznych. Otwartość na dzielenie się własnymi doświadczeniami, wymiany myśli, stanowiły z pewnością nieocenioną wartość dodatkową.
Pod względem organizacyjnym nie było żadnych uchybień, wręcz odwrotnie. Miła, rzeczowa ,pomocna, przesympatyczna Agnieszka Rybarczyk dbała o wszystkie szczegóły od strony administracyjno- formalnej.
Polecam wszystkim kierunek, jakim jest psychosomatyka. To był niezwykły czas.
Dziękuję
Anna Szczęsna

W Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu zajmujemy się terapią psychologiczną osób, które chorują somatycznie i psychosomatycznie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.