Być lekarzem, być pacjentem. Rozmowy o psychologii relacji.
Promocja!

24,90  20,00 

Wojciech Eichelberger, Irena Stanisławska
Oprawa: Miękka
Format: 13.5×20.5cm
Ilość stron: 156
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7554-303-2
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca

25 w magazynie

Opis

Być lekarzem, być pacjentem to pierwsza książka w Polsce o problemach w relacji lekarz – pacjent. Skorzystają z niej nie tylko LEKARZE, którzy mogą dowiedzieć się, na co podczas kontaktu z pacjentem zwracać uwagę, by przebiegał on bez poważniejszych zakłóceń i służył leczeniu, ale też i PACJENCI, którzy poznają, co jest trudne dla lekarzy w kontaktach z nimi i skąd te trudności najczęściej się biorą.

 

Z wielkim uznaniem przyjąłem książkę Być lekarzem, być pacjentem, ponieważ porusza ona temat niezwykle ważnych i trudnych relacji. Uwagi Autora dotyczące kontaktu lekarza z pacjentem mogą znaleźć zastosowanie w tysiącach gabinetów lekarskich. A jego refleksje na temat choroby, cierpienia, śmierci pozwolą spojrzeć na te zagadnienia w pogłębiony sposób. Żałuję, że ta książka nie ukazała się pół wieku temu, gdy rozpoczynałem praktykę lekarską. Zgadzam się z zawartymi w niej sądami, więc miałbym w niej oparcie w swojej pracy.

prof. dr hab. n. med Jerzy Woy-Wojciechowski Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

 

Wreszcie ktoś to opisał! Świat pacjenta i świat lekarza, którym tak trudno się spotkać, gdyż nikt nie nauczył ich sztuki porozumiewania się. Dziś po prawie czterdziestu latach pracy wiem, że to ja powinienem być profesjonalnie przygotowany do rozmowy z pacjentem, że to dla mnie – najpierw studenta, a później lekarza – specjaliści powinni pisać podręczniki przygotowujące do pracy z chorym. Dlatego polecam tę książkę rektorom i dziekanom uczelni medycznych. Od niej należałoby zacząć przygodę z medycyną.

prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik Kierownik Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego

Produkt do odbioru w Centrum Psychoterapii Integralnej. Jeżeli życzą sobie Państwo wysłanie książki prosimy o kontakt i dodanie do przelewu kosztów przesyłki. Postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie.