Inteligencja Osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
Promocja!

39,99  20,00 

Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

Autor: John D. Mayer

Wydawnictwo: Czarna Owca

Oprawa: miękka

Ilość stron: 252

Wydanie: 1

ISBN: 978-7554-947-8

11 w magazynie

SKU: szt. Kategoria:

Opis

Jak osobowość kształtuje nasze życie?

W naszej naturze leży zainteresowanie życiem wewnętrznym i prywatnym przyjaciół, bliskich, ale i całkiem obcych nam ludzi. Niektórzy z nasz świetnie rozumieją motywacje otoczenia, inni nie radzą sobie z tym najlepiej.

MAYER odsłania przyczyny tej rozbieżności, wyjaśnia, w jaki sposób najlepsi „obserwatorzy” rozwinęli wysoką inteligencje osobowościową. Ilustrując swoje tezy przykładami z życia młodych sportowców, policyjnych śledczych czy muzyków, pokazuje, w jaki sposób jednostki o wysokiej inteligencji osobowościowej (świadome siebie, ciekawe innych, gotowe by się zmieniać) potrafią rozpoznać swoje pragnienia, przewidywać działania innych, a wykorzystując tę wiedzę – podejmować lepsze życiowe decyzje. Teoria profesora powstała na podstawie badań, które pokazują, jak duże mogą być różnice w zakresie umiejętności odczytywania ludzkich twarzy, trafnej ocenie wyborów, jakich musimy dokonywać w relacjach z innymi, w pacy, w życiu rodzinnym. Według Mayera zdolności potrzebne do radzenia sobie z rozwiązywaniem tego typu problemów stanowią pewien osobny, szczególny talent.

Produkt do odbioru w Centrum Psychoterapii Integralnej. Jeżeli życzą sobie Państwo wysłanie książki prosimy o kontakt i dodanie do przelewu kosztów przesyłki. Postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie.