Racjonalna Terapia Zachowania – podręcznik terapii poznawczo-behawioralnej

69,00 

Maxie C. Maultsby Jr.

Oprawa: Miękka
Format: 17×24 cm
Ilość stron: 329
Wydanie: 3
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-930342-2-2
Wydawnictwo: Dominika Księskiego WULKAN

Brak w magazynie

Opis

Racjonalny nie oznacza nieuczuciowy, mechaniczny czy nietwórczy. Wprost przeciwnie. Racjonalność jest uczuciowym, kreatywnym i humanistycznym spojrzeniem na świat. Doktor Maultsby wynalazł i udoskonalił wiele specjalnych metod terapeutycznych, które okazują się pomysłowe i niezwykle skuteczne. Inni terapeuci, z którymi się dotychczas zetknąłem, także pomogli mi w rozwinięciu mojego własnego myślenia i praktykowania psychoterapii. Ale żaden bardziej niż Maxie Maultsby.
– dr Albert Ellis

Ta książka jest kamieniem milowym psychoterapii. – prof. Arnold M. Ludwig

Profesor Maultsby […] wykorzystuje wiele najistotniejszych osiągnięć współczesnej psychologii i neurofizjologii, proponuje logiczny i łatwy do opanowania system psychoterapii, który niewątpliwie pomoże lekarzom, psychologom, pielęgniarkom, pracownikom społecznym i wielu innym profesjonalistom w ich pracy zawodowej. Nie jest to jednak książka wyłącznie dla specjalistów. Dzięki bardzo jasnemu wykładowi systemu psychoterapii […] będziesz mógł pomóc sobie samemu, swoim najbliższym i wielu innym którzy się do ciebie zwrócą. – prof. Jerzy Siuta

Geniusz profesora Maultsby’ego polega na tym, że odkrywa nam to, co proste i o czym właściwie wiemy, lecz co staje się oczywiste dopiero wówczas, gdy KTOŚ ukaże nam ową prostotę. Ach! Dziwimy się. Jakie proste, trafne, jak dobrze znane i odzwierciedlające naszą naturę… – prof. Teresa Rzepa.

Dobrze się stało, że na rynku wydawniczym pojawia się długo oczekiwana książka profesora Maxie C. Maultsby’ego. Spójna, dobrze osadzona w dotychczasowym dorobku medycyny i psychologii, metoda terapeutyczna jest bardzo przydatna w praktyce pomocy ludziom potrzebującym. Jako psychoonkologa cieszy mnie bardzo twórcze rozszerzenie przez dra Mariusza Wirgę zastosowania RTZ do osób cierpiących na chorobę nowotworową i gorąco polecam tę książkę wszystkim tym, dla których cierpienie innych jest wyzwaniem, które warto i należy podjąć. – dr hab. Mikołaj Majkowicz

Produkt do odbioru w Centrum Psychoterapii Integralnej. Jeżeli życzą sobie Państwo wysłanie książki prosimy o kontakt i dodanie do przelewu kosztów przesyłki. Postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie.