TECHNIKA ALEXANDRA – EDYCJA III

480,00 

Termin: 03-04 październik 2020 r.

Prowadzenie: Magdalena Kędzior – inicjatorka Techniki Alexandra w Polsce

Warsztat kierowany zarówno dla absolwentów warsztatów Technika Alexandra jak również wszystkich osób zainteresowanych.

Koszt uczestnictwa:
480 zł

Kategoria:

Opis

TECHNIKA ALEXANDRA – EDYCJA III – warsztat kierowany zarówno dla absolwentów warsztatów Technika Alexandra jak również wszystkich osób zainteresowanych. 

TECHNIKA  ALEXANDRA jest metodą uczącą świadomego powrotu do rozluźnienia po momencie stresu oraz ciągłego poszukiwania większej swobody ruchu i oddechu. Jej celem jest powrót do naturalności, często traconej na skutek pośpiechu, stresu i obaw, utrwalających tendencję do wkładania w wykonywaną czynność zbyt dużego wysiłku i niepotrzebnych napięć mięśniowych.

Frederick Matthias Alexander (1869-1955) szukał sposobu na pokonanie własnych problemów z chrypką i bezgłosem. Odkrył, że poprawa sposobu posługiwania się własnym organizmem, prowadzi do lepszego jego funkcjonowania i eliminacji wielu dolegliwości i bólów.

Początkowo z Techniki Alexandra korzystali głównie aktorzy, muzycy i tancerze szczególnie ceniący sobie umiejętność zachowania odpowiedniej sprężystości ciała i mięśni – bez nadmiernego napięcia, ale i bez wiotkości. Z czasem jego metoda okazała się skuteczna w pokonywaniu różnych problemów i dolegliwości, których przyczyną są długoletnie nawyki nadwerężania pewnych partii ciała uniemożliwiające ich prawidłowe funkcjonowanie (nerwobóle, dolegliwości kręgosłupa, migrena). Obecnie coraz częściej z Techniki Alexandra korzystają osoby dbające o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, a także pracujące nad własnym rozwojem. Metoda ta uczy lepszego kontaktu z własnym ciałem, myślami i emocjami.

Zajęcia polegają na serii lekcji pod kierunkiem nauczyciela.  Doświadczenie lekkości i swobody ruchu uzyskiwane dzięki stosowaniu zasad F.M. Alexandra, tworzy nowy punkt odniesienia dla organizmu. Daje to początek samoistnemu procesowi stałego dążenia do poprawy nadwerężających ciało nawyków. Początkowo dzieje się to z dużym udziałem świadomości, później może być częściowo nieuświadamiane, ale zawsze jest wynikiem wprowadzania organizmu na tor wewnętrznej samoregulacji.

Warsztaty z Techniki Alexandra mają na celu przybliżenie podstawowych zasad tej metody oraz uzyskiwanych dzięki niej efektów:

  • powrót do prostej, ale swobodnej i niewymuszonej postawy
  • uzyskiwanie większej lekkości, wygody i swobody ruchu również przy wykonywaniu skomplikowanych zadań
  • poprawa możliwości głosowych
  • radzenie sobie z tremą i stresem,
  • efektywność i swoboda podczas wystąpień publicznych
  • eliminowanie zbędnych napięć i usztywnień, radzenie sobie z bólem i trudnymi emocjami

www.technika-alexandra.pl

Prowadzenie:
Magdalena Kędzior jest absolwentką Handlu Zagranicznego na warszawskiej SGPiS (obecnie SGH). W 1991 roku ukończyła trzyletnią szkołę dla nauczycieli Techniki Alexandra The Constructive Teaching Centre w Londynie i od tego czasu należy do Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra. Jako pierwsza zaczęła uczyć i propagować tę metodę w Polsce. Jest autorką dwóch książek na temat Techniki Alexandra: „Technika Alexandra” (Wydawnictwo Santorski &Co 1993) oraz „Jeść? Nie jeść? Żyć” (Wydawnictwo Medium 1997). W ramach praktyki prywatnej prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z Techniki Alexandra. Współpracuje z Warszawską Akademią Teatralną, z Akademiami Muzycznymi w Krakowie i Gdańsku, z Warszawskim Uniwersytetem SWPS oraz innymi ośrodkami edukacyjnymi w Polsce.

Czas trwania warsztatu:

03-04.10.2020 r.
sobota: 10:00 – 16:00
niedziela: 10:00 – 16:00

Warsztat kończy się uzyskaniem zaświadczenia o udziale w warsztacie.

Wpłaty prosimy kierować na konto
mbank: 61114020040000300234442930
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
Tytułem: [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl

MIEJSCE SZKOLENIA:
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

TECHNIKA ALEXANDRA – EDYCJA III – warsztat kierowany zarówno dla absolwentów warsztatów Technika Alexandra jak również wszystkich osób zainteresowanych.

Zapraszamy !