Wszystkie części mile widziane. System Wewnętrznej Rodziny (IFS) w praktyce z dziećmi i dorosłymi.

37,00 

Oprawa: Miękka
Format: 14,8x21cm
Ilość stron: 183
Wydanie: 1
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-950350-1-2
Wydawnictwo: Porozumiewajmy się

Brak w magazynie

Opis

Lisa Spiegel od 1985 specjalizuje się w psychologii rozwojowej, pracuje z dziećmi i dorosłymi jako terapeutka. W swoim podejściu łączy EMDR, techniki uważności i jogi z terapią przez zabawę. Od 2010 r. wykorzystuje model Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS), który w pracy z dziećmi przyniósł spektakularne efekty. Współzałożycielka Soho Parentig (http://sohoparenting.com), centrum kompleksowego wsparcia rodzin w Nowym Jorku.

To bardzo potrzebna książka. Cieszę się, że ukazała się na naszym rynku i jest dostępna dla polskich terapeutów, pedagogów i rodziców. Autorka znakomicie tłumaczy założenia metody, a następnie skrupulatnie przedstawia swoje doświadczenia zdobyte podczas bazujących na podejściu IFS sesji z dziećmi. Psychoterapeuci, którzy korzystają z Terapii Schematu, Analizy Transakcyjnej, Ego-State Therapy, Voice Dialogue Therapy, Psychodramy czy EMDR znajdą tutaj wiele analogii, inspiracji i z pewnością wzbogacą swój warsztat. IFS okazuje się być niezrównoważonym podejściem w pracy nad budowaniem stabilizacji i bezpieczeństwa straumatyzowanych pacjentów. Serdecznie polecam. – Joanna Zapała, specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu.

Piękna książka i świetny model, który może wspierać proces zrozumienia nas samych i naszych dzieci. Praktykując ćwiczenia w książce, odkryłem zakopane głęboko części, które wpływają na moje codzienne zachowania. To pomogło nawiązać mi z nimi relacje i lepiej zrozumieć niektóre z moich wyborów. Opis doświadczeń autorki pokazuje potencjał modelu IFS w prowadzeniu terapii dzieci i uczenia ich, jak samodzielnie prowadzić dialog z własną wewnętrzną rodziną. Książka ta zbudowała we mnie pewność, że mam narzędzie, by wspierać moje dzieci w rozumieniu ich wewnętrznych części i doświadczeń, przez które przechodzą. – Szymon Sekulski, tata Leona, fizjoterapeuta, terapeuta powięziowy, nauczyciel w School of Creation

Produkt do odbioru w Centrum Psychoterapii Integralnej. Jeżeli życzą sobie Państwo wysłanie książki prosimy o kontakt i dodanie do przelewu kosztów przesyłki. Postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie.