[JESIEŃ] SZKOŁA RTZ. EDYCJA 48
Szkoła RTZ EDYCJA 48 (JESIEŃ) 

19-20 października, 16-17 listopada, 7-8 grudnia w 2024 r. Szkolenie w formie online. 

RATIONAL BEHAVIOR THERAPY (RBT) wywodzi się z nurtu terapii poznawczo-behawioralnych i opiera się na neurofizjologii oraz naukowo zweryfikowanych teoriach uczenia się.

Swoją metodę, jej twórca dr Maxie C. Maultsby, traktował przede wszystkim jako terapię krótkoterminową, łatwą do samodzielnego stosowania, niedrogą i skierowaną do szerokiej grupy odbiorców.

Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) to poznawczo – behawioralny program samopomocy stosowany w psychoterapii, interwencji kryzysowej, medycynie psychosomatycznej a także w profilaktyce i pracy z osobami zdrowymi, np. w coachingu i sporcie.

Racjonalna Terapia Zachowania (Rational Behavior Therapy – RBT) jest formą psychoterapii pomagającej identyfikować nieadaptacyjne myśli, przekonania oraz postawy i modyfikować je na zdrowe, bardziej adaptacyjne. Proces ten prowadzi do akceptacji, otwartości i autentyczności, poprawy nastroju, redukcji napięcia i stresu oraz zwiększenia dobrostanu i skuteczniejszego działania w oparciu o wyznawane wartości.

RTZ jako zintegrowany system psychoterapii zajmuje się wszystkimi rodzajami ludzkich problemów na poziomie poznawczym, emocjonalnym, behawioralnym i egzystencjalnym.

Kurs adresowany jest do psychologów, psychoterapeutów, coachów, lekarzy, a także do wszystkich, którzy chcą nauczyć się nowych umiejętności samorozwoju i pracy nad sobą.

Pierwszy zjazd ma charakter wprowadzający, pozostałe mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznej pracy z klientem/pacjentem. Podstawą dalszej części szkolenia jest prezentacja i omówienie przygotowanych wcześniej (w pracy nad sobą lub z inną osobą) formularzy Racjonalnej Samoanalizy.

W programie przewidziano wiele ćwiczeń utrwalających umiejętności praktyczne. Osoby prowadzące szkolenie będą również prezentować pracę z wykorzystaniem metody na żywo.

Zagadnienia teoretyczne poruszane w czasie zjazdów:

Zjazd I :
-Źródła i naukowe podstawy RTZ
-Zdrowa semantyka
-Racjonalno – behawioralna teoria uczenia się
-Znaczenie oporu w terapii
-Analiza behawioralna
-Wprowadzenie do Racjonalnej Samoanalizy (RSA)

Zjazd II :
-Neurofizjologia emocji
-Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna
-Etapy zmiany
-Motywacja
-Zastosowanie RTZ w terapii grupowej
-Eksperymenty behawioralne

Zjazd III :
-Zastosowanie RTZ w konkretnych klasach problemów:
-Lęk
-Radzenie sobie ze złością.
-Niskie poczucie własnej wartości
-Poczucie winy
-Poważna choroba somatyczna
-Stany depresyjne i zespół wypalenia zawodowego

Po zakończonym szkoleniu oferujemy 4 godziny (2 terminy po 120 min.) grupowej superwizji online bez dodatkowej odpłatności (terminy zostaną ustalone podczas kursu). Chętne osoby uczestniczące w szkoleniu mogą wybrać jeden z dwóch terminów i wziąć udział w jednym z proponowanych terminów 2h (120 min).
Istnieje również możliwość dalszych superwizji indywidualnych lub grupowych (dodatkowo płatnych).

Prowadzenie:
Joanna Zapała – specjalistka psycholog kliniczny, psychoterapeutka. Od 2003 roku Trener Racjonalnej Terapii Zachowania. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii jak i szkoleń z Racjonalnej Terapii Zachowania. Ukończyła szereg szkoleń z terapii poznawczo – behawioralnej w ujęciu klasycznym jak i trzeciej fali (Terapia Schematu, EMDR, ACT, DBT, CFT, Mindfulness) ucząc się od twórców tych podejść m.in. Maxie Maultsby, Aaron Beck, Judith Beck, Christine Padesky, Jeffrey Young, Francine Shapiro, Steven Hayes, Kelly Wilson, Marsha Linehan, Allan Fruzzetti, Jon Kabat-Zinn. Ukończyła całościowy 4,5 -letni kurs psychoterapii w ujęciu integracyjnym. Jest wykładowcą akademickim na Akademii Muzycznej oraz Uniwersytecie SWPS gdzie prowadzi również trzy autorskie kierunki studiów podyplomowych.

Aurelia Dembińska – coach, pedagog, psychoterapeuta. Certyfikowany Psychoonkolog i Superwizor Psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Trener, superwizor i terapeuta Simonton Cancer Center – terapii simontonowskiej. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania z najdłuższym stażem w Polsce. W swojej pracy wykorzystuje również terapię EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Posiada wieloletnie doświadczenie w psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z Racjonalnej Terapii Zachowania i Psychoonkologii. Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Opinie uczestników poprzednich edycji:
O treści szkolenia:
„Dokładne omówienie treści, ćwiczenia w mniejszych grupach, parach ułatwiające pracę”.
„W trakcie zajęć poczułam na własnej skórze efekt (ćwiczenie RSA), co zdecydowanie spełniło moje oczekiwania”.
„Przyszłam nastawiona na praktykę – jestem zadowolona, że było dużo ćwiczeń w parach”.
„Otrzymałam nowe, ciekawe narzędzie do pracy z klientami”.
„Możliwość praktycznego przepracowania tematu, informacja zwrotnia po ćwiczeniach”.
„Nacisk na praktykę, gotowość do reagowania na potrzeby grupy.”

O prowadzących:
„Inspirujący i zaangażowani trenerzy”.
„Szczególnie cenne wydało mi się pochylenie nad każdym pytaniem, wątpliwością, chęć pomocy”.
„Kompetencja, spokój i zaangażowanie”.
„Ciepło, wyrozumiałość, cierpliwość”.
„Luz, swoboda w wymyślaniu przykładów życiowych, otwartość, poczucie humoru”.

Ogólne:
„To były dobrze zainwestowane pieniądze, cudowna grupa, super prowadzące – bardzo dobry czas. Sama metoda już przynosi rezultaty wśród pacjentów :-). Dziękuję za możliwość udziału i pozdrawiam serdecznie wszystkich.”
Uczestniczka edycji XXXVIII

O szkoleniu RTZ w formie online:

„Zajęcia świetnie poprowadzone, szczególnie możliwość pracy w niewielkich grupach w oddzielnych pokojach, gdzie była duża intymność. Bardzo cenna była możliwość pojawiania się prowadzącej w poszczególnych pokojach i bieżąca interpretacja trudności.”

„Konkretne techniki pracy z pacjentem, cenna praca w grupie i w parach. Prowadzone zajęcia online jako nowa forma również pozytywnie mnie zaskoczyła.”

„Stały kontakt z prowadzącą i innymi uczestnikami, dostęp do materiałów tak by nie notować każdego slajdu, forma online pasuje mi o wiele bardziej niż spotkanie na żywo”

CERTYFIKAT:

Po zakończeniu szkolenia, absolwenci i absolwentki otrzymują certyfikat ukończenia (wysokiej rozdzielczości pdf) wraz ze wskazaną ilością godzin dydaktycznych, podpisywany przez prowadzące. 

Czas trwania:

Szkolenie odbywać się będzie w formie III zjazdów weekendowych: 19-20 października, 16-17 listopada, 7-8 grudnia w 2024 r. w godzinach: 9:00 – 16:00. Razem 48 godzin dydaktycznych.

W trakcie szkolenia między zjazdami zalecamy minimum 4h pracy w oparciu o zdobytą na szkoleniu wiedzę w ramach „RGR” (RTZ – owych Grup Rozwojowych czyli zazwyczaj w parze z inną osobą uczestniczącą w szkoleniu).

Dla zwiększenia efektów szkolenia zalecamy również autoterapię z wykorzystaniem formularza RSA (Racjonalnej Samoanalizy).

Po zakończonym szkoleniu oferujemy 4 godziny grupowej superwizji (2X po 2 godziny) online bez dodatkowej odpłatności (terminy zostaną ustalone podczas kursu).

Koszt uczestnictwa:
1890 zł płatność z góry.
Możliwość płacenia w 3 ratach po 690 zł (pierwsza wpłata 690 zł decyduje o wpisaniu na listę osób uczestniczących, druga 690 zł płatna do 4 listopada, trzecia 690 zł do 25 listopada).

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z zamówieniem usługi szkoleniowej przez sklep jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę osób uczestniczących w szkoleniu decyduje kolejność wpłat. Obowiązuje 100% obecności podczas szkolenia. Nieobecności można odrobić na kolejnej edycji szkolenia (o ile będą jeszcze wolne miejsca) po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu organizatorom.

Ważne: Absolwenci i absolwentki studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” oraz  „Psychoonkologia” na Uniwersytecie SWPS, mogą rozpocząć szkolenie od II zjazdu – koszt udziału wynosi wówczas 1260 zł lub 2 x 690 zł.

Wpłaty prosimy kierować na konto
mBank 52 1140 2004 0000 3602 8317 9575

Centrum Psychoterapii Integralnej Sp. z o.o.
ul. Ślusarska 6/3, 61-778 Poznań
Tytułem: Zamówienie nr [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl lub przez wiadomość mms na nr +48 576244001 / WhatsApp

Miejsce szkolenia:
Platforma ZOOM co oznacza, że będzie możliwość kontaktu z prowadzącymi przez video, czat, mikrofon oraz pracy w podgrupach w oddzielnych pokojach. https://zoom.us/download

Zgłoszenia: poprzez zamówienie usługi szkoleniowej przez sklep:
https://www.cpi.poznan.pl/szkolenie/szkola-rtz-edycja-48/

Informacje:

Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 / WhatsApp oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

„RTZ to nie tylko skuteczne podejście terapeutyczne, ale przede wszystkim pragmatyczny sposób rozumienia siebie i innych.”

Zapraszamy do udziału