14-15 września 2024 r.
TERAPIA SCHEMATU. PRACA Z KRZESŁAMI

[14-15 września 2024 r.] Terapia Schematu. Praca z krzesłami. Warsztat umiejętności praktycznych dla terapeutów. Edycja IV. 

Wywodząca się z Gestalt i psychodramy praca z krzesłami zajmuje obecnie bardzo ważne miejsce w wachlarzu oddziaływań terapeutycznych zarówno w terapii schematu, jak i w terapii poznawczo-behawioralnej. Umiejętnie zastosowane techniki pracy z krzesłami pozwalają pogłębić rozumienie problemów naszych klientów oraz ułatwić, a czasem bardzo przyspieszyć, osiągnięcie ustalonych w terapii celów.

Niniejszy warsztat adresowany jest do osób zajmujących się profesjonalnie udzielaniem pomocy psychologicznej: psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów i terapeutów uzależnień. Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zastosowania pracy z krzesłami w terapeutycznym procesie zmiany – zarówno w terapii schematu, jak i w terapii poznawczo-behawioralnej czy w poradnictwie psychologicznym.

Czego spodziewać się podczas warsztatu?

  • Nacisku na praktykę – uczestnicy będą mieli możliwość poznać i przećwiczyć zastosowanie poszczególnych technik. Z naciskiem na przećwiczyć.
  • Konkretnych wskazówek odnośnie zastosowania poszczególnych metod – co się sprawdza, na co uważać, czego unikać. Czasem szczegóły mają znaczenie!
  • Przestrzeni na pracę własną – warsztat jest tak skonstruowany, aby uczestnicy mogli w bezpieczny sposób przećwiczyć na krzesłach realne problemy z prowadzonych przez siebie terapii bądź też z własnego, życiowego doświadczenia.

Przykładowe zagadnienia poruszane podczas szkolenia:

  • Teoria i dane naukowe stojące za krzesłami – jak i dlaczego to działa?
  • Praca z krzesłami jako wsparcie w procesie rozwoju osobistego (podejmowanie decyzji, identyfikowanie ukrytych trudności itp.)
  • Zastosowanie pracy z krzesłami w terapii poznawczo-behawioralnej (identyfikowanie i ocena przekonań, zmiana treści poznawczych, wzmacnianie adaptacyjnych przekonań itp.)
  • Techniki krzeseł w terapii schematu (budowanie modelu trybów, interwencje nastawione na zmianę w zakresie przeżywanych emocji, wsparcie w procesie empatycznej konfrontacji itp.)

Dla kogo NIE JEST ten warsztat?

Jeśli zamierzasz posiedzieć i posłuchać, a ćwiczenie umiejętności nie leży w Twoim obszarze zainteresowań – lepiej zostań w domu.

Doświadczenie w terapii poznawczo-behawioralnej czy schematu mile widziane, ale nie jest konieczne, by skorzystać z tego warsztatu.

CERTYFIKAT:

Na zakończenie warsztatu, absolwenci i absolwentki otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia wraz ze wskazaną ilością godzin dydaktycznych, podpisywany przez prowadzącego.

Czas trwania:

14-15 września 2024 r. (sobota, niedziela)

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: sobota 10:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 17:00

To dwa dni, w łącznym wymiarze 18 godzin dydaktycznych.

Prowadzenie:

Przemysław Mućko – psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii schematu.

Koszt uczestnictwa:
690 zł. Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat. Ostatecznie o wpisaniu na listę osób uczestniczących decyduje prowadzący.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
mBank 52 1140 2004 0000 3602 8317 9575

Centrum Psychoterapii Integralnej Sp. z o. o.
ul. Ślusarska 6/3, 61-778 Poznań
Tytułem: Zamówienie nr [nr zamówienia]

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: szkolenia@cpi.poznan.pl  lub przez wiadomość mms na nr +48 576244001 / WhatsApp

MIEJSCE SZKOLENIA:
Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań

Zgłoszenia poprzez zamówienie usługi szkoleniowej przez sklep:
https://www.cpi.poznan.pl/szkolenie/praca-z-krzeslami/

Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 / WhatsApp oraz mejlowo szkolenia@cpi.poznan.pl

W razie pytań lub wątpliwości prosimy skontaktować się najlepiej telefonicznie. Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, również w dniu warsztatu będziemy dla Państwa dostępni pod wskazanym numerem telefonu od godz. 9:00, natomiast dzień przed do godz. 21:00.

Zapraszamy do udziału :)