„Uzależniony mózg. Jak wyjść z nałogu, wykorzystując techniki terapii poznawczo-behawioralnej, uważności i dialogu motywującego” [RECENZJA]

Publikujemy dwudziestą ósmą recenzję w naszym cyklu CPI CZYTA.

Autorką tekstu recenzji jest Justyna Pach-Kołecka

„Uzależniony mózg. Jak wyjść z nałogu, wykorzystując techniki terapii poznawczo-behawioralnej, uważności i dialogu motywującego”. Suzette Glasner – Edwards

Uzależnienia mają ogromny wpływ na dobrostan ludzi, rodzin i całych społeczności.

Jednak często zdarza się, że uzależniającą nie jest sama używka, ale Twoja chęć ucieczki od tego, co się dzieje w Tobie samym.

Uzależnienie może mieć różne twarze, ale zazwyczaj sprowadza się do próby odwrócenia Twojej uwagi od emocji, uczuć, które pojawiają się w trudnym dla Ciebie momencie.

Dlatego im bardziej próbujesz uciec od cierpienia, tym bardziej daje ono o sobie znać.

 

Podczas terapii uzależnienia możesz dokonać wielu niezbędnych do utrzymania trzeźwości zmian.

Zmiany te dotyczyć mają zarówno zachowań, postaw, przekonań, przyzwyczajeń, reakcji, myślenia, jak i relacji międzyludzkich.

I tak Suzette Glasner – Edwards w książce  „Uzależniony mózg. Jak wyjść z nałogu, wykorzystując techniki terapii poznawczo-behawioralnej, uważności i dialogu motywującego”, przedstawia Tobie metody i techniki oparte o terapię poznawczo – behawioralną, uważności i dialogu motywującego, dając Tobie narzędzia do wypracowania najlepszych sposobów radzenia sobie z „uzależnionym mózgiem”.

Podczas lektury, czy to będąc w trakcie leczenia, czy na etapie utrzymywania trzeźwości, możesz wykształcić pewnego rodzaju elastyczność psychiczną, czyli zdolność do czynienia tego co postanowisz, tak by Twoje wybory nie ograniczało to co się dzieje w Twojej głowie.

Zyskując tę elastyczność, lepiej poradzisz sobie z trudami codzienności, wzmocnisz motywację i zaangażowanie, zaczniesz żyć uważniej, będziesz reagował na zniekształcenia poznawcze, staniesz się ekspertem samego siebie, pokonasz emocjonalne wyzwania.

Ten poradnik, pomoże Tobie ukształtować nową hierarchię wartości w Twoim życiu, wyznaczy nowy kierunek na kompasie rejsu trzeźwości. Przejmij ster.

Justyna Pach-Kołecka – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (certyfikat PTTPB nr 698). Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień pracuje w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo -Behawioralnej.

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 

https://www.gwp.pl/uzalezniony-mozg-jak-wyjsc-z-nalogu-wykorzystujac-techniki-terapii-poznawczo-behawioralnej-uwaznosci.html